logo

reklam

Şehit Alileri ve Gaziler Onurlandırıldı

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Acılarını hatırlamak istemediğimiz ama manasını ebediyen unutmayacağımız ve unutturmayacağımız çok büyük bir olayın yıl dönümünü yaşadığımızı belirterek, “Bu milletin son ferdi ayakta durduğu sürece bu vatan ilelebet bizim yurdumuz olarak kalacak.” dedi.
Vali Varol, 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi halkın iradesi ve birbirine kenetlenmesi ile bertaraf edildi. Artık 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak her yıl anılan bu önemli gün için şehitlerimiz ve gazilerimiz onuruna; Amasya’da ikamet eden tüm şehit yakınlarına, gazilere ve yakınlarına akşam yemeği verdi.
Vali Dr. Osman Varol, “15 Temmuz 2016’da dünya tarihinde nadir görülen ihanetlerden bir tanesini yaşadık.” dedi.
Varol, “15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden tam 3 yıl geçti. Bu ülkede yaşamış, bu ülkenin ekmeğini yemiş ama arka planda çok farklı niyetleri olan bir grup insanın, kendi milletine hiç acımadan kurşun sıktığı, bomba yağdırdığı, bu vatanın menfaatlerini çok basit bazı çıkarlar için başka ülkelere, başka gruplara sattığı ve bizlere çok acı ama çok anlamlı bir deneyim yaşattığı bir gün 15 Temmuz.” dedi.
Yemeğin ardından İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’nun bütün şehitlerimiz için yaptığı duaya hep birlikte iştirak edildi. Duanın ardından Vali Varol tek tek tüm masaları dolaşarak şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz ve yakınları ile sohbet etti.
Vali Dr. Osman Varol’un himayesinde düzenlenen etkinliğe şehitlerimizin aileleri ve yakınları ile gazilerimiz, aileleri ve yakınları katıldı. Ayrıca Amasya Milletvekilleri Mustafa Tuncer ve Hasan Çilez, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve protokol üyeleri de etkinlikle yer aldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle