logo

reklam

ŞEHİT İSİMLERİ YAŞATILIYOR

Vatan ve bayrak için kahramanca mücadele ederek şehit olan asker, polis ve korucuların isimleri Amasya’da yaşatılıyor.
2016 yılının 30 Nisan tarihinde hain teröristler tarafından, vazifesini kahramanca yürüttüğü Mardin Nusaybin’de şehit düşen Piyade Yüzbaşı Alper Kalem’in adı Amasya 15. Piyade Eğitim Tugayı Merkez Komutanlığı Kışlası’na verildi.
Şehadetinin 2. yılında, anısını daima canlı tutmak ve sergilemiş olduğu kahramanlığı daima hatırlamak için Amasya 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur’un girişimleri sonucu Piyade Yüzbaşı Alper Kalem’in adı Merkez Komutanlığı Kışlası’na verildi.
Garnizon komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur’un ev sahipliğini yaptığı törene Şehit Piyade Yüzbaşı Alper Kalem’in annesi Sevim ve Babası Mehmet Ali Kalem’in de katıldığı törene Vali Dr. Osman Varol, Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile birlikte Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Merkez Komutanı Albay Savaş Bor, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.
Vali Varol tarafından şehit babası Mehmet Ali Kalem’e şanlı Türk Bayrağı armağan etti.
ŞEHİTLERE MEVLİD OKUNDU
Buarada şehit yüzbaşı Alper Kalem’in şehit oluşunun 2 nci yıl dönümünde Büyükağa Medresesinde Mevlid-i şerif, hatim ve dualarla yad edildi.
Programda Şehit Yüzbaşı Alper Kalem ile birlikte tüm şehitlerimize; vatanımız, toprağımız, bayrağımız için canlarını feda eden kahraman polis ve askerlerimize dualar edildi. Rabbimiz’den bizlere şehit acıları yaşatmaması için, vatanımıza ve milletimize kasteden düşmanları bertaraf etmesi için temennilerde bulunuldu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle