logo

reklam

Şehit Polislere Mevlit Okutuldu

polis mevlitAmasya İl Emniyet müdürlüğünce Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 171. yıldönümü dolayısıyla organize ettiği etkinlikler kapsamında şehitler için Sultan Beyazit Camiinde Mevlid-i Şerif okutuldu. Mevlitte okunan Kur’an-ı Kerim, Mevlid-i Şerif ve dualar, şehitlerin ruhlarına hediye edildi. Şehit polislerin ruhuna dua okumasıyla son bulan mevlidin ardından vatandaşlara ikramlar yapıldı.
Şehit yakınlarının onuruna verilen akşam yemeği polis evinde gerçekleşti. Ev sahipliğini İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay’ın yaptığı Şehit Yakınları ile birlikte yemeğe Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Amasya Milletvekili Haluk İpek, Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile birlikte Garnizon Komutanı Mustafa Yılmaz, Üniversite rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ve davetliler katıldı.
Vali Çomaktekin, “Şehitlerimiz bizim için çok kıymetlidir. Bizim inancımıza göre Allah ve Peygamber sevgisinden sonra en önemli sevgi vatan sevgisidir. Şehitlerimiz, kutsal değerler, vatan, bayrak ve ezan için canlarını feda etmişlerdir. Tapusu şehit ailelerimizin kanından oluşan kutsal bir vatan toprağında yaşıyoruz. Sizlerde ne mutlu ki onların yakınlarısınız. Şehit ve gazi ailelerimiz her zaman kalbimizde ve dualarımızdadır. Onlar yüce bir mertebeye nail oldular. Bu durum kendileri ve aileleri için çok büyük bir şereftir. Şehit aileleri ve gaziler bizlere emanettir. Kendilerini hiçbir zaman unutmayacağız,’ dedi.

Share
523 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle