logo

reklam

Şehitlerimiz Kalplarimizde Yaşayacak

amasya şehidiDiyarbakır’ın Lice İlçesi’nde şehit düşen 6 askerden jandarma erler Mustafa Bilgin ve Recep Bodur ile birlikte Ankara’da patlamada şehit düşen Ankara’daki patlamada şehit olan Hava İstihbarat Astsubayı Recep Gülen diğer şehitlerimiz gibi VATAN İçin Yaşayıp Öldüler; Toprağa Değil, Kalplere Gömüldüler.
Şehitler son kez baba ocaklarına götürüldü. Baba ocaklarının ziyaretinden sonra Şehitlerimiz Hava Astsubay Kıdemli Başçavuş Recep Gülen ile Jandarma Er Recep Bodur için ise Sultan Bayezid Camiinde, Şehit Jandarma Er Mustafa Bilgili ise Suluova ilçesi Hacı Mustafa Camiinde kılınan ikindi namazına müteakip vatan toprağına uğurlandılar.
Amasya Sultan Beyazit camiindeki törene Vali İbrahim Halil Çomaktekin, Amasya Milletvekili Naci Bostancı, Garnizon Komutanı Tuğg. Mustafa Yılmaz, Merzifon 5’nci Ana Jet Üs Komutanı Tuğg. Cengiz Karacabey, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile birlikte protokol üyeleri, askeri erkan ve onbinlerce vatandaş katıldı.
Suluova’daki törene ise Vali Adına Nevzat Sinan, Amasya milletvekili Haluk İpek ve binlerce vatandaş topluluğu katıldı.
Sultan Bayezid Camiinde ikindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Şehitlerimizin naaşları bir süre askeri kortej ve binlerce Amasyalı eşliğinde taşındı. Daha sonra Hava Astsubay Kıdemli Başçavuş Recep Gülen’in naaşı Tekirdede Mezarlığında bulunan Şehitliğe defnedilirken, Jandarma Er Recep Bodur’un naaşı ise Vali İ. Halil Çomaktekin’in eşlik ettiği konvoyla toprağa verilmek üzere merkeze bağlı Yolyanı köyüne götürüldü.

BİLGİLİ SULUOVA DA TOPRAĞA VERİLDİ

Diyarbakır-Lice karayolunda zırhlı minibüsün geçişi sırasında meydana gelen patlamada şehit olan 6 kişiden biri olan Jandarma Er Mustafa Bilgin’in naaşı, Merzifon Havaalanı’nda karşılanarak, Amasya’nın Suluova ilçesindeki baba ocağına getirildi.
Baba ocağına getirilen Şehit Jandarma Er Mustafa Bilgin’in al bayrağa sarılı tabutuna baba Recep Bilgin, anne Nurgül Bilgin, ikiz kardeşi Ramazan, kız kardeşleri ve engelli olan kız kardeş Tuğba Bilgin sarılarak ağıtlar yaktı.
Şehit Mustafa Bilgili’nin ikiz kardeşi Ramazan Bilgin sinir krizleri geçirdi, engelli kız kardeş Tuğba Bilgin tekerlekli sandalye ile al bayrağa sarılı kardeşinin tabutunu okşadı, tabutu başında gözyaşı döktü.
Suluova Yenidoğan Mahallesi Bahar Sokak’ta bulunan evinin önünde helallik alındıktan sonra şehit Mustafa Bilgili’nin cenazesi, ilçeye bağlı Yenimahalle Hacı Mustafa Camii’nde ikindi namazına mütakip imam babası Recep Bilgili tarafından kıldırıldıktan sonra, Suluova Şehitliğinde vatan toprağına uğurlandı.
Şehit Mustafa Bilgili’nin vatan toprağına uğurlanışına Cenaze namazına Amasya vali adına Vali Yardımcısı Nevzat Sinan ile birlikte AK Parti Amasya Milletvekili Haluk İpek, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Tokat Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Adnan Aslan, Suluova Kaymakamı Hayati Taşdan, Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, askeri ve mülki erkan, şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle