logo

reklam

Şehitlerin İsimleri Yaşatılıyor

şehitt isimleriAmasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Ülkemizin ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü için şehitler veriyoruz. Toprak uğrunda ölen şehitlerimiz olduğu için biz bu topraklara vatan diyoruz.” dedi.
PKK’lı teröristler tarafından otomobilinde uğradığı silahlı saldırıda şehit düşen Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız’ın adının yaşatılması adına, Amasya valiliğince merzifon ilçesi Cumhuriyet meydanında adına çeşme yaptırdı. Şehit Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız’ın adını taşıyan meydan çeşmesinin açılışana ayrıca şehit’in eşi Sibel Kulaksız ve Garnizon Komutanı Tuğg. Mustafa Yılmaz, Merzifon Garnizon Komutanı Tuğg. Cengiz Karacabey, İlçe Belediye Başkanı Alp Kargı ve kalabalık davetli gurubu ve vatandaş katıldı.
Vali Çomaktekin şehit Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız adına yaptırılan çeşe açılışından önce, şehidin mezarlığını ziyaret etti ve burada tüm şehitler adına dua okudu. Daha sonra Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız’ adına yaptırılan çeşmenin açılışı gerçekleştirildi.
Vali Çomaktekin, “Ülkemizin ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü için şehitler veriyoruz. Toprak uğrunda ölen şehitlerimiz olduğu için biz bu topraklara vatan diyoruz. Bu topraklar şehit kanlarıyla sulanmıştır. Torağın altında kefensiz yatan nice şehitlerimiz vardır. Şehitlerimiz sayesinde mukaddes değerlerimiz olan Kur’an-ı, ezanı, bayrağı koruyoruz ve millet olarak yaşamaya devam ediyoruz. Şehitlerimizi asla unutmayacağız. Kalbimizde, dualarımızda her zaman yaşatacağız. En büyük mükâfat, Peygamber Efendimizin şehitlerimizi kucaklamasıdır.” dedi.
Şehitlerimizin adını caddelere, yollara, köprülere, okullara, çeşmelere veriyoruz ki, çocuklarımız ve gençlerimiz bu toprakların nasıl vatan yapıldığını anlası gerktiğini belirterek, Bu tür eserler toprakların tapusu mahiyetinde oluyor. Bu eserleri gençler gördükçe şehitlerini rahmetle anıyor ve ülkenin üzerinde oynanan büyük oyunların farkına varıyorlar. Gençlerimizin milli ve manevi değerlerle donatılarak yetişmeleri için bir tür gösterge oluyor. Valilik olarak böyle bir çeşmeyi yapmayı düşündük. dedi.

Share
681 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle