logo

reklam

Sencer Aydın Helallik Kupası Amasya’da Heyacan Yaşattı

sencer aydın çıttırSencer Aydın Helallik Kupası
Amasya’da Heyacan Yaşattı
AMASYA hafta sonunu “Sercen Aydın Helallik Kupası” heyecanını yaşadı. Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in girişimleri sonucu organizesi gerçekleşen “Sencer Aydın Helallik Kupası’ na Amasya Valiliği ile birlikte Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Amasya Şeyh Hamdullah Okçuluk ve Spor Kulübü destek oldu.
Amasya Şeyh Hamdullah Okçuluk ve Spor Kulübü kurucusu ve Gazetemizin köşe yazarı Avukat Sencer Aydın Çıttır’ın anısana düzenlenen “Sencer Aydın Helallik Kupası” etkinliğine 32 ilden 480 okçu katıldı.
Amasya İstasyon caddesi önünde başlayan “Sencer Aydın Helallik Kupası” şöleni Amasya valisi Salih Işık, Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in de katılımları ile birlikte başladı. Alçak köprüde Okçuların Islık çalan ve yanan ok gösterileri görsel şölene dönüştü. Valı Işık ve Başkan Özdemir de ok atarak gösterilere ortak oldular. Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemier tarafından Pirler Sosyal Tesislerinde dışardan gelen okçular onuruna akşam yemeği verdi. Burada Kuran tilaveti, hatim duası ve anma konuşmaları ayrı bir güzellik getirdi.
Pazar sabahı Amasya spor salonunda yapılan yarışmalar ayrı bir heyecan yaşattı. Yaklaşık 450 geleneksel okçunun katıldığı yarışma da Geleneksel Okçular Sencer Aydın Çıtır’ın ruhuna Kuran tilaveti, dualar ve ok atışları ile yaad edildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.