logo

reklam

Şenlik Havasında Kan Bağışı

Amasya Özel Sınav Fen ve Anadolu Lisesi idareci ve Öğrencilerden kan bağışı etkinliği
Şenlik Havasında Kan Bağışı
Amasya Özel Sınav Fen ve Anadolu Lisesi idarecileri ve öğrenciler Kızılaya kan bağışlamak için şenlik düzenlediler gün boyu kan bağışında bulundular.
Amasya Özel Sınav Fen ve Anadolu Lisesi ve Kızılay Erzurum Bölge Müdürlüğü ile birlikte organize ettikleri kan bağışı programını kan bağışı şölenine çevirdiler.
Amasya Özel Sınav Fen ve Anadolu Lisesi idarecileri ve öğrencileri Bağışlanan her kan üç can sloganı ile Türk Kızılayına gönülden destek verdiler.
Amasya Özel Sınav Fen ve Anadolu Lisesi Okul yönetimi “Ülkemizde ihtiyacı olan insanlara, hastalarımıza, askerimize kan bağışında bulunurken aynı zamanda velilerimizle bütünleşelim, öğrencilerimizde biz kan verirken görmeleriyle örnek davranış sergilerken, öğrencilerimizde kan bağışının önemini anlamalarını sağlamak istedik” dedi.
Türk Kızılay’ı yetkilileri, “Okullara gelmemizin sebebi farkındalığı oluşturmak. Yaşaması için kana ihtiyacı olan insanlar var. Bunun farkında olunması adına okullar bu açıdan çok önemli. Öğrencilerimiz Kızılay’ı tanıyor. Kan vermenin kanın önemini anlıyor.” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.