logo

reklam

Serinlemek uğruna yaşamlarını tehlikeye atıyorlar !

AMASYA’da yaz aylarının gelmesiyle birlikte sıcaktan bunalan çocuklar, tehlikeli ve yasak olmasına rağmen, Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait sulama kanallarına girerek serinlemeye çalışıyor.Amasya’da her yıl onlarca kişinin hayatını kaybettiği sulama kanalları, sıcakların bastırmasıyla birlikte yine gençlerin uğrak noktası haline geldi.Hiç bir önleyici tedbir alınmayan su kanallarında çocuklar suya girip, serinlemeye çalışıyor. Yaz aylarında birçok ölüm olayı yaşanmasına rağmen, çocuklar sulama kanallarında yüzmeyi sürdürüyor.Tarım arazilerinde kullanılan sulama kanalı, atık su ve çöp karıştığı için son derece sağlıksız olmasına karşın, aşırı sıcaklardan bunalan çocukların adeta eğlence mekanı oluyor.

HASTALIĞA DAVETİYE ÇIKARIYOR

Cocuklar, Amasya’da yüzecekleri yerlerin sınırl olması nedeniyle yüzecekleri başka bir yer olmadığını, bu nedenle de kirli olduğunu bildikleri halde serinlemek için sulama kanalına girdiklerini belirtti.Uzmanlar ise sulama kanallarının birçok hastalığa davetiye de çıkarabileceğini ve bulaşıcı hastalık riski taşıdığını belirterek, uzak durulması gerektiğini belirterek, “Üstü açık sulama kanalları çevreye de hastalık yayıyor. Yaz aylarında boğulma vakalarının yaşandığı kanallar, kış aylarında ise adeta çöplüğe dönüşüyor.” dediler.

DSİ’den CEVAP ALAMIYORUZ
Su kanallarının bulunduğu bölgelerde ‘Çocuklar boğulma tehlikesiyle karşı karşıya’ olduğunu belirten aileler, DSİ’ye defalarca dilekçe vermelerine rağmen hiçbir önleyici girişimin olmadığını belirterek Çocukların boğulmasından tedirginlik yaşadıklarını söylediler.“O kadar dilekçeye rağmen hiçbir muhatap bulamadıklarını belirten aileler Bölge çocukları ise sürekli burada oyun oynamakta. Bir gün birine bir şey olur diye korkuyoruz. Burada birinin başına bir şey gelirse sorumlusu DSİ’dir” dediler. ‘Kanallara çözüm bulunması lazım’

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle