logo

reklam

Sıcaklar arttı, satışlar patladı!

AMASYA’da son 30 yılın en fazla sıcaklıkları yaşanırken, halk dondurmacılara akın etti.
Amasya’da taleplere yetişmeye çalışan işletmeciler, nisan ve mayıs aylarında günlük 300 kg dondurma üretirken şimdi bir tondan fazla dondurma tüketildiğini açıkladılar.
Aşırı sıcaklar nedeniyle halkın dondurmaya yoğun talep olduğunu vurgulayan Çınaraltı Cafe Restaurant işletme sahibi Güngör Duran, “Dondurmaya talep olacağını biliyorduk ama bu kadar yoğun olacağını tahmin etmiyorduk. Günlük üretimimiz de belirgin bir artış oldu. Havların aşırı sıcak olması talebi ciddi olarak arttırdı. Günde 200-300 kg satarken son bir hafta da bir ton dondurma satışını gördük” dedi.
Satışların daha da artacağına inandığını söyleyen Güngör Duran, “Geçen yıldaki taleplere baktığımızda bu yıl ki talepler daha erken ve daha fazla gelmeye başladı. İşletmelerimizde şu anda 30 çeşit dondurma var. En fazla talep gören çeşit ise sakızlı dondurma. Bunun yanı sıra her mevsimin meyvelerine göre dondurma üretiyoruz. Yani 12 ay boyunca üretimimiz devam ediyor. Ramazan ayı için ürettiğimiz hurmalı dondurma büyük ilgi gördü” diye konuştu.

-KİMYASAL BOYALARA DİKKAT-
Dondurma üretiminde kullanılan kimyasal maddelere de dikkat çeken Duran, “ Piyasya baktığınızda uçuk renkli dondurmalar görebilirsiniz. Tüketicilerin dikkatli olması gerekiyor. Üretici arkadaşların da halk sağlığı konusunda hassas davranmalarını istiyoruz. Tarım ve Sağlık Bakanlığı onaylı bu dondurmaların içeriğinde bulunan maddeler kronik bir hastalığı tetikleyebilir. Mavi renkli dondurmalarda bulunan bir gıda maddesi çocuklardaki astım hastalığını tetikleyebilir. Dondurmalarımızdaki renk doğal kendi rengidir. Biz kalitemizden ödün vermeden hizmetlerimize devam ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Share
595 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle