logo

reklam

Sıcaklar Kavuruyor

socaklar kavuruyorAmasya da bugün hava sıcaklığı en düşük 19 derece en yüksek olarak 36 derece olacağı tahmin edilirken nem oranının 72 derece olacağı bildiriliyor. Buna göre hissedilir hava sıcaklığının en az 40 derece olarak hissedileceği açıklandı.
Meterolojiden edinilen bilgiye göre Amasya’da bu hafta hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde olacağı ve gündüz saatlerinde en düşük hava sıcaklığının 35 denecede olacağı tahmin ediliyor.

Amasya kavurucu sıcaklar ile mücadele ediyor. Sıcakların etkisini azaltmaya çalışan vatandaşların ilk tercihi kilimalar, Soğutma sistemleri 24 saat kesintisiz çalışıyor, bunaltan sıcaktan kurtulmak isteyenlerin ilk adresi ise havuzlar oluyor. Aşırı sıcakların ciddi sağlık sorunları oluşturabileceğini belirten uzmanlar dikkatli olunması tavsiyesinde bulundu.
Amasya geçen hafta başlayan kavurucu sıcakların etkisi altında. Zaman zaman gölgede 40 derecenin üzerine çıkan sıcaklar, gece saatlerinde de kesilmiyor, vatandaşları bunaltmaya devam ediyor.
Sıcaklık değerlerinin artması üzerine uzmanlar, sağlıkla ilgili bir dizi uyarılarda bulundu. Uzmanlar, vucudun savunma mekanizmasıyla sıcak havayla bir yere kadar mücadele edebileceğini, ancak 40 ve daha üzerindeki sıcaklarda koruma özelliğini yitiren vücudun ısıyı dışarıya atamayacağını, bunların da kalbin gereğinden gazla çalışmasına, kişinin ateşinin yükselmesine, hatta şuur kaybına kadar gidebilecek ciddi rahatsızlıklara neden olabileceği uyarısında bulundu.
Özellikle 11.00 ile 16.00 saatleri arasında uzun süreli nem ve güneşe maruz kalmakla sağlığını riske atabilirsiniz diyen Uzmanlar, yaşlı ve çocukların bulunduğu ortamlarda da her zamankinden daha fazla özen göstermesi gerekiyor. Çünkü ani ısı değişmeleri onlar için hassasiyet oluşturuyor. Kalp düzenli çalışmadığında bitkinlikle başlayan, tansiyon ve diğer sorunlarla devam eden bir dizi sağlık sorunu yaşanabileceğini belirtiler.

çocuklar kanallarda serinliyor

Amasya’da hava sıcaklıklarının artması ile çocuklar serinlemek için buldukları göl, dere ve sulama kanallarına giriyorlar.
Hiçbir güvenlik önlemi olmayan dere ve göletlere giren çocuklar konusunda ise yetkililer gördükleri yerlerde olaya müdahale ederken bu konuda aileleri de uyarıyor.
Amasya’da kent merkezinde hava sıcaklığının 35 dereceye çıktığı bu günlerde, sıcaklardan bunalan çocuklar, dere ve göllere girerek serinlemeye çalışıyorlar. buldukları göl, dere ve sulama kanallarına giren çocuklar, yüzerek serinliyorlar. Ancak hiçbir güvenlik önlemi bulunmayan sulama kanalları, göl ve derelere giren çocuklar konusunda yetkililer de aileleri uyarıyor.
Özellikle derinliklerinin bilinmediği göl, dere ve sulama kanallarında serinlemek amacıyla giren çocukların olası boğulma riski ile karşı karşıya kaldığını belirten yetkililer, bu konuda aileleri uyararak çocuklarına bilmedikleri sulara girmemesi konusunda uyarıda bulunmalarını istiyorlar. Boğulma riskinin yanı sıra sağlık açısından da tehlike saçtığını belirten yetkililer, özellikle bazı bölgelerde kanalizasyon sularının karıştığı sulara çocukların serinlemek amacıyla girmesinin ileride ciddi sorunlar oluşturabileceğini belirtiyorlar.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle