logo

reklam

Sivil polislerden yolcu otobüslerinde trafik denetimi

AMASYA’dan diğer şehirlere giden otobüslerde yolcu gibi binen sivil polis, kural ihlali yapan 8 otobüs sürücüsüne cep telefonuyla görüşmek ve emniyet kemeri takmadığı, yolcu indirme bindirme kurallarına uymamaktan 864 lira ceza kesti.
Yolcu otobüslerine yolcu gibi binen 6 sivil polis, kural ihlali yapan otobüs sürücüsülerine ceza kesti.
Amasya Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekipleri, toplu taşıma araçları ve şehirlerarası yolcu otobüslerindeki sivil trafik polisi uygulamalarını sıkılaştırdı.
Denetim amacının otobüslerde başta emniyet kemeri kullanımını arttırmak olduğunu vurgulayan Amasya Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube müdürü Ömer Kapsal, “Meydana gelebilecek muhtemel kazaların sonuçlarının azaltılması, huzurlu ve güveni yolculuk yapılmasını temin etmektir.” dedi.
Kapsal, Otobüslerde sivil personel tarafından yapılan anlık denetimlerde, şoför veya yardımcı personelin, seyahat öncesinde yolculara emniyet kemeri takma zorunluluğu olduğunu hatırlatıp hatırlatmadığı, şoför ve yolcuların emniyet kemerlerinin seyahat süresince takılı olup olmadığı, şoförün cep telefonu kullanma, hız, hatalı sollama ve dinlenme sürelerine uymama gibi ihlalleri yapıp yapmadığı kontrol edildiğini belirtti.
YOLCULAR UYGULAMADAN MEMNUN

Uygulamadan memnun olduklarını ifade eden yolcular ise “Keşke bütün firmalara bu yaptırımlar uygulansa. Bizlerin de bilinçlendirilmesi lazım. Ben otobüslerde emniyet kemerinin zorunda olduğunu bilmiyordum. Bu sayede öğrenmiş oldum. Bundan sonra kaptanlarımız da dahil olmak üzere hep beraber kemerlerimizi takacağız” ifadelerini kullandı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle