logo

reklam

Soğuk ve kar geldi

Soğuk ve kar geldi
Buzlanma ve dona dikkat!
Meteoroloji’den yapılan son dakika uyarısına göre, bu hafta Amasya’da soğuk hava ve kar etkili olacak. Yurt genelinde olduğu gibi Amasya’da da Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisine gireceği belirtildi.
Amasya ve çevresinde yağışların, yüksek kesimlerinde yer yer kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Şehir merkezinde ciddi bir örtü beklenmezken, yüksek kesimlerinde yer yer 5-8 cm kar örtüsü beklendiğini belirten Metoroloji’den yapılan açıklamada, “Kuvvetli kar yağışlarıyla birlikte rüzgarın da kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Cuma günü öğleden sonra etkisini kaybetmesi beklenen kar yağışı ve fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, buzlanma, tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” dendi.
Yetkililer, bölge genelinde gece beklenen sıcaklıkların minimum seviyeye düşmesi nedeniyle oluşabilecek buzlanmaya karşı sürücülerin, zirai don olaylarına karşı da çiftçilerin dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle