logo

reklam

Şok gelişme! Amasya küme düştü!

Yeni Amasyaspor, Türkiye Spor Toto Bölgesel Amatör Ligine veda etti. Yeşil beyazlılar büyük bir sürprize imza atarak 1’inci Amatör Lig’e düştü.
Tarihi başarılarla dolu olan ve Türk futboluna birçok yıldız oyuncu kazandıran Yeşil beyazlılar, BAL play out maçında merzifonspor’a 2-1 yenilerek Amasya 1’nci Amatör Ligine düştü. Gelecek sezon Amasya 1 nci Amatör liginde mücadele edecek.
Yeşil beyazlılar’da büyük bir şaşkınlık yaşanıyor. Bazı taraftarlar gözyaşlarını tutamazken, sosyal medyadan da takımın bu duruma düşürülmesi neden olanlara da tepki gösterildi.
Şampiyonluk parolası ile yola çıkan yeşil beyazlı takımın küme düşmesinin ardından Amasyasporlu taraftarlar büyük bir şaşkınlık ve şok yaşadı. Özellikle sosyal medya üzerinden kulübün başkan ve yönetimi ve takıma destek olmayan siyasiler, iş adamları ve Sivil Toplum Örgütlerine yönelik tepki gösterildi.
Amasya’da taraftarlar, tepkisini sosyal medya üzerinden sürdürüyor.

İSTİFA SİNYALİ
Yeni Amasyaspor’da geçtiğimiz sezonun ikinci dönemini geçiren Başkan Metin Genç ve yönetimi istifa sinyali verdi. Hafta sonunda Merzifonspor’a yenilerek Bölgesel Amatör Lige veda eden Yeni Amasyaspor’da başkan Genç’in yönetim kurulu ve bazı kesimlerle toplantılar yapacaklarını, taraftarların da sesine kulak vereceklerini belirten Genç’in, radikal kararlar alacakları ifade ediliyor.
Başkan Genç’in yakın çevresine “Kulübün ilkeleri doğrultusunda gerekli kararlar alınacak” dediği, “Sabaha kadar gözüme uyku girmedi, ayakta öldük. Bu lig tuzak ligi. Hepimiz çok üzgünüz, ancak hayat devam ediyor. Mesuliyetimiz ağır. Manevi açıdan çöktük, ancak el ele vermeliyiz. Gün barış günü. Ağıt yakmamalıyız. Yeni Amasyaspor, halkın kulübüdür. Büyüklerimizle masaya oturup gerekeni yapacağız”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.