logo

reklam

Suluova ve Amasya Akdağ’da Şenliğe Hazırlanıyor

  1. Suluova Akdağ Yayla şenliği 5-6 Ağustos; Cumartesi ve Pazar günü Amasya, Suluova Akdağ yöresi KAPAKLI MESİRE YERİNDE Yapılacaktır.

5 Ağustos Cumartesi günü Öğleden sonra eğlence programları ile başlayacak olan 11. Suluova Akdağ Yayla şenliği akşam Halaylar, Müzik Eğlence, Orta oyunları ile devam edecektir.

6 Ağustos Pazar günü Sabah 9 da Dualar eşliğinde başlayacak olan şenlik18 yaş altı Yıldızlar Geleneksel Karakucak güreşleri ile devam edecek, Çocuklarımızın Ata sporumuz güreşi sevmeleri ve Kendilerine güvenlerini kazanmaları için meydana çıkmaları sağlanacaktır.

Amasya bölgemizde Yöresel Halaylar konusunda Geleneksel anlamda tek Halk oyunları Ekibi olan Akdağ Halk oyunları ekibinin gösterileri ile devam edecek olan programda Yöresel anlamda bir çok HEDİYE ÖDÜLLÜ yarışmalar yapılacaktır.

Osmanlı ve Türk savaş sanatları arasında yer alan MATRAK yarışmaları ile birlikte Tarihi kıyafetlerle gösteriler yapılacak, Amasya Off-roat Kulübünün katkıları ile Ofroat gösterileri, Şehzade Motorsiklet Kulübü katkıları ile Motorkros gösterileri yapılacak, Traktör gösterisi ile heyacan devam edecektir.

Pazar günü Öğleden sonra Müzik eğlence programında, Mahalli Sanatçılarımız, Rasim Şahin, İsmail Şahin program yaparak katılımcıları coşturacaktır,
Müzik programında ise KÜÇÜK İBO, HAZAL, TUNCER BAL Konser yapacaklar, Halk müziği ve Fantezi müzik programı sunacaklardır.
Şenliğin yapıldığı KAPAKLI MESİRE ALANI Akdağın en güzel ve en eski mesire alanlarındandır. KAPAKLI MESİRE ALANI Derneğimiz tarafından rehabilite edilerek çevre düzenlemeleri yapılmıştır. KAPAKLI MESİRE ALANI Kaliteli içme sularının bulunduğu, Orman ortasında olması ayrıca ulaşım yolunun ASFALT, kolay ve yakın (Suluova’ya 12 km)olması açısından değerlendirilmiştir.

Dernek Başkanı Yılmaz KETEN yaptığı açıklamada, “Yayla şenliğimiz; Suyunu içtiğimiz Dağa vefa borcunu bir gün de olsa ziyaret ederek ödeme zamanıdır.

Derneğimiz olarak Bütün Amasya ilçelerini ve Suluova’yı ve köylerimizi şenliğimize Katılmaya, katkıda bulunmaya, bizlerin misafirleri olarak şereflendirmeye bekliyoruz, Serin Suları ile AKDAĞ KAPAKLIDA Mis kokulu Çamların gölgesinde dinlenirken Sürekli Geliştirerek Devam ettiğimiz Şenliğimizi izlemeye davet ediyoruz.” dedi.

Şenlik ve Yapılan organizasyonun çok önemli olduğunu belirten Dernek Başkanı Keten; “Ayrılıkçı ve küçük düşünenlere inat yaşamak ve çalışmak gerekir ki Birlik ve Beraberliğimiz Daim olsun, Vatanımız ve Birlik beraberliğimiz için her kez kapasitesince iş yapar, biz ait olduğumuz çevrede “Akdağ’da, Suluova’da ve Amasya’da Birlik beraberliğimiz adına gücümüzün yettiğinden fazlasını yapmaya çalışıyoruz.

Bir günde olsa Dağlarımızda Kur’an okutamayacaksak, İstiklal Marşımızı Söyletemeyip, Bayrağımızı Dalgalandıramayacaksak, Omuz Omuza halay Çekemeyeceksek, Sıla-i rahim yapamayacaksak, Yarın bir gün Vatan için Göreve, Şehadete gidecek Gençlerimizi onurlandırmayacaksak, Devletimizi Temsil Edenleri Halkımızla Buluşturamayacaksak, biz o dağlara nasıl VATANIMIZ diyelim.

Bizim Geçmişimiz, Kökümüz olan Yaylalarımızdan vekalet alarak Şenlik alanı olarak düzenlediğimiz KAPAKLI MESİRE YERİNDE 1 günde olsa Misafir etmek ve Birlik Beraberliğimizi Perçinlemek için Bütün Halkımızı davet ediyoruz.

Şenliğimizin organizasyonun da başlangıcından buyana Esnaflarımızın Katkıları ve Destekleri ile devam ettirilmektedir, Bizlere Destek olan esnaflarımıza, İş Adamlarımıza, 11.Şenlik Ağamız Muhammed Biçer’e, Suluova da sosyal hayatı desteklemek adına bütün yükü omuzlarına Alan Suluova Belediyesine, Amasya Belediyesine, Amasya Valiliği’ne İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine, Kültür ve Turizm Bakanlığına, Amasya Milletvekilimiz Sayın Haluk İpek’e; Akdağlılar, Suluovalılar ve Amasyalılar Adına Gönülden teşekkür ediyoruz.” Dedi.

11. akdağ yayla şenliği

Etiketler: » » » » » » »
Share

Yeni Yorumlar Kapalı.