logo

reklam

Süt Üretimine 4.9 Milyon TL Hibe

vali%cc%87-is%cc%a7ikSüt Üretimine 4.9 Milyon TL Hibe
Amasya Valisi Salih Işık
Yeni yatırımlar ilin büyümesine öncülük edecektir
Amasya Valisi Salih Işık, TKDK hibeleri ile ilde birçok işletmenin kurulduğunu, ancak yatırım miktarının ve işletme sayısının arzu ettikleri ölçüde olmadığını belirtti.
TKDK’nın il için önemli yatırım imkanları sağladığını belirten Işık, Amasya olarak bu imkanlardan daha etkin bir şekilde faydalanılması ve yatırımcıların bu gibi fırsatları değerlendirmesi gerektiğini ifade etti.
TKDK Amasya İl Koordinatörlüğünce, Avrupa Birliği Komisyonu tarafından akredite edildikten sonra IPARD Programının 1. Etabı kapsamında 15 çağrı ilanına çıkmış ve çeşitli alanlarda katma değer sağlamıştır. Bu kapsamda Amasya’da süt üretimine 9,6 Milyon TL yatırım yapılması sağlandı. 9.6 milyon TL yatırımın 4,9 Milyon TL’si hibe olarak hak sahiplerine ödendi. Amasya genelinde besicilik yatırımlarına 14,5 Milyon TL hibe desteği verilmiştir. 8 bin 106 adet yeni makine-ekipman alımına destek verilmiş ve 299 adet traktör alımı desteklendi.
Amasya Valisi Salih Işık, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Amasya İl Koordinatörlüğü’nü ziyaret edip, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Vali Salih Işık, “Amasya da özellikle girişimci ve proje sayısını arttırmalıyız. Çalışmalarımız bu yönde olmalı. Vatandaşlarımızı proje sunmaya teşvik etmeliyiz. Kurumun girişimcilere yönelik ciddi manada desteklemesi var. Girişimcilik ruhu olan vatandaşlarımızı tespit edip, proje sunması için teşvik ettiğimiz zaman Amasya’da yeni yatırımlar olacak ve bu da ilimizin kalkınmasına, büyümesine öncülük edecektir” dedi.
Vali Işık, “Amasya’da kırsal alanlara gittiğinizde tarım ve hayvancılığın dışında da çok önemli bir kırsal potansiyelin olduğunu görüyoruz. Bu bakımdan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu birçok projeler üretiyor ve bu alanda sermaye gerektiren teknolojiyi sahaya sürmek için güzel çalışmalar yapıyor. Bizler artık ürünlerimizi iç pazara yönelik değil, dış pazarlara da yönelik üretmeliyiz. Amasya elmasını, kirazını ve diğer ürünlerimizi dünyaya tanıtmamız gerekiyor. Bu kapsamda tarım sektöründe faaliyet gösteren tüm kurumlarımıza görevler düşüyor. dedi.

Share
503 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle