logo

reklam

Tablet Bilgisayarlar Öğrencilerde

Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulunda Fatih Projesi kapsamında tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı.
Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Fatih projesi ile eğitim ve öğretim alanına teknolojiyi de dahil ediyor ve bütün sınıflarımızı teknolojik merkez haline getiriyoruz. Her kesimden öğrencimize, ister şehirde, ister köyde yaşasın bu tabletleri ulaştırıyoruz.” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanlığı çok önemli bir projesi uygulamaya geçiriliyor.
ürekli olarak teknolojik gelişmelerden bahsedildiğini belirten vali Çomaktekin, “Eskiden her öğrenci bu kadar şanslı değildi. Devlet öğrencilere bu denli imkanlar sağlayamıyordu. Aileler ise gelir düzeylerine göre çocuklarına farklı imkanlar sunuyorlar, bu da eğitimde fırsat eşitsizliğine sebep oluyordu. Devletimiz bunu düzetmek adına, eğitimde bir çok projeyi hayata geçirdi. Böylece kara tahtanın yerini akıllı tahtalar aldı. Bu sayede çocuklarımız sadece okuyarak değil, görerek, dokunarak, bilgiyle etkileşime girerek öğrenmeye başladılar. Artık çocuklarımız kendilerini en iyi şekilde geliştirerek, geleceğe güvenle bakabilmektedirler.” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Abdullah Kodek, projenin detayları ve ilimizde dağıtımı yapılacak tablet bilgisayar sayıları hakkında bilgiler verdi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.