logo

reklam

Tarihi kaçıramadılar

AMASYA Hamamözü ilçesinde Jandarmanın bir eve düzenlediği operasyonda, paha biçilmez tarihi eserler ele geçirildi. Tarihi eserler arasında Hz. Süleyman’a ait olduğu düşünülen mühür de bulunuyor.
Hamamözü ilçesi Kızılcaören köyünde S.Ö. nün tarihi eser kaçakçılığı yaptığı bilgisine ulaşan Amasya İl Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri konu ile ilgili olarak teknik takip başlattı. Başlatılan teknik takip sonucu Jandarma ekiplerince S.Ö. nün evine baskın düzenlendi. Operasyonda Hz. Süleyman’a ait olduğu düşünülen metal mühür, üzerinde İbranice yazı ve işaretler bulunan 5 altın kitabe, altın görünümlü boğa figürlü heykelcik, 2 santimetre ebadında 6 sayfalı Tevrat olduğu düşünülen metal kitabe, üzerinde İbranice yazı bulunan muskalık ile 2 adet üzerinde İbranice yazı ve işaretler bulunan büyü kitabı olduğu düşünülen kitabe ele geçirildi.
Olay ile ilgili olarak Gümüşhacıköy Savcılığınca soruşturma başlatıldı. Gözaltına alınan S.Ö. nün Jandarmadaki ifadesinin sürdüğü ve tarihi kaçakçılık ile ligili olarak bazı gözaltı kararlarınında olacağı iddia ediliyor.
Jandarmanın düzelediği operasyonla ele geçirilen tarihi eserler Amasya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğüne bağlı Müze Müdürlüğüne teslim edildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle