logo

reklam

Tarihi konak turizme kazandırıldı

Tarihi konak turizme kazandırıldı
Beyazid Han Konağı Açıldı
Turizimci İsmet Abay tarafından Amasya Turizminde kazandırılan Beyazid Han Tarihi Konak’ın açılışını Amasya valisi Dr. Osman Varol ile birlikte AK Parti Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Naci Bostancı, Amasya Milletvekilleri Levent Karahocagil ve Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Esnaf Odaları Birlik Başkanı İsam Köse, Amasya Turizm derneği Başkanı Güngör Duran ve kalabalık davetli gurubu tarafından açıldı.
Kurtoğlu ailsi, Amasya’daki aile konağını yaşatmak için butik otele çevirip turizmin hizmetine sundu. Beyazied Han Konağı ismi verilen tarihi konak tarihi yapısı, VIP hizmet anlayışı ve özellikle yemekleri ile misafirlerine otantik bir tatil sunacak.
Kurtoğılu Ailesi’nin uzun yıllar ikamet ettiği tarihi konak, aile üyelerinin çabası ile hayata yeniden tutundu. Butik otel haline dönüştürülen VIP hizmet veren Beyazid Han Tarihi Konak, sunduğu hizmet ve yemekleri ile Amasya’da farklı bir soluk yarattı.
Amasya turizminde bir farkındalık ortaya koyan Beyazid Han Konağını Amasya Turizminde kazandıran İsmet Abay, Tarihi Konak ile turizm adına farklılık yarattıkları ifade ederek, “İnsanlar genellikle gördükleri yerlere her defasında gitmek istemiyorlar. Hep farklı yerleri görmek istiyorlar. Keşfedilmemiş yerler daha dikkat çekiyor. Amasya’da çok güzel bir tarih ve doku var. Burası çeşitli medeniyetlerin yüzyıllardır ortak yaşadığı bir yer. Beyazid Han Tarihi Konak ile Amasya’ya otantik bir farklılık katıyoruz” şeklinde konuştu.
Konağın bulunduğu alan çok güzel bir coğrafya içerisinde yer alıyor. Çevresinde de tarihi yapılar bulunan Beyazid Han Konağın yanında Sultan Beyazit camii ve kulliyesi ile birlikte Yalıboyu güzergahını güzelleştiren Yeşilırmak nehri ve üzerinde bulunan eski Türk evlerinin en güzel örnekleri, Kızlar Sarayı ve Amasya Kalesine hakim bir konumu var.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle