logo

reklam

Tarım 3 Milyonluk Bütçe Vali Varol; Amasya bir tarım şehri ve kalkınmamız tarımla olacak.

Amasya valisi Dr. Osman Carol, Amasya’nın Tarımsal geliri çok yüksek olan bir tarım şehri olduğunu belirterek, ‘ Çiftçilerimizin birim başına kazancını yükseltmemiz gerekiyor. Tarımsal gelirin artması aynı zamanda diğer sektörlerin tamamının refaha ermesine vesile olacaktır.” dedi.
Yerelden kalkınmayı destekleme, köylerimizin refahı ve köylümüzün üretimine destek olmak amacıyla birçok proje üreten Amasya valiliği Amasya’da yeni bir dönem başlattı.
Türkiye bir tarım ülkesi, Amasya’da tarım kenti. Amasya’da tüm ürünler yetişiyor. Bu verimli toprakların görmezden gelinmesi tarımda hem Amasya hem de Türkiye olarak gerilememize neden olmuştur.
Vali Dr. Osman Varol, Valiliğin himayesindeki Tarım Şehri Amasya Programı kapsamında olan ‘Amasya İli Tarım ve Kırsal Kalkınma Eylem Planı’ çerçevesinde 2019 yılında gerçekleştirilen projeler ile faaliyetlere ilişkin basın toplantısı düzenledi.
Tarım alanında önemli potansiyelin ve üretimin gerçekleştirildiği ilimizde farklı ürün gamlarına hitap eden çeşitli yatırımlarla ilgili çalışmaların bulunduğunu kaydeden Vali Varol, bütün amacımız üreticilerimizin yüksek standartta yaşamını sürdürmeleri, yüksek gelir elde etmeleri ve üretimi sürdürmek vasıtasıyla ülkemizin bereketli şekilde ekonomisini sürekli olarak kalkındırıp geliştirerek yoluna devam etmesidir” dedi.
İl Özel İdaresi bütçesini hazırlarken gelir getirici projelere önemli kaynak ayrıldığını belirten Vali Varol, “3 Milyon TL’ye yakın tarıma yönelik bir bütçe ayırdık. Bu çok ciddi bir rakam. Sulama yatırımları, gölet yapımı noktasında çabalarımız var. Bizim insanımız çalışkandır. Gayretlidir. Çok kolay öğrenir. Çok pratik bir şekilde gelişmelere ayak uydurur. İnsanımızın bu özelliğinden istifade ederek bu desteklerle, katkılarla kısa zamanda arzu ettiğimiz alanlarda istediğimiz başarıyı elde edeceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.
Büyük Amasya Oteli’nde gerçekleştirilen toplantıya Vali Varol’un yanı sıra Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ile Hasan Çilez, Belediye Başkan Vekili Celil İnce, İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Erarslan, diğer yetkililer katıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle