logo

reklam

Tarım sektörü Amasya’da oldukça önemli

Vali Varol, Geldingen ve Aydınca Barajında İncelemelerde Bulundu
Tarım sektörü Amasya’da oldukça önemli
AMASYA Valisi Dr. Osman Varol, Geldingen Ovası 3. kısım inşaatı ile Aydınca Barajı projelerin tamamlanması halinde Amasya’nın milli gelirden aldığı pay yükselecek, Amasyalı vatandaşlarımızın geliri artacağını belirterek, Geldingen ovadaki drenaj probleminin de ortadan kaldırılıp tarım arazilerinin taşkınlardan zarar görmesinin önüne geçilecektir” dedi.
Vali Dr. Osman Varol, Göynücek Hasanbey Köyü mevkiinde Geldingen Ovası 3. kısım inşaatı ile Aydınca Barajında incelemelerde bulundu. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu ile DSİ 73. Şube Müdürü Turgut Yorulmaz ve diğer yetkililer vali Varol’a eşlik etti.
Vali varol, “Geldingen ovası Amasya için çok önemli bir tarım bölgesi. Tarım sektörü Amasya’da oldukça önemli. Bu güzel topraklar sulandıkça çeşidi bol ve verimli ürün almaya başlıyoruz. Dekar başına çiftçimizin geliri de artıyor. Çiftçimiz daha az maliyetle daha çok ürün elde etmeye başlıyor. Bu yatırımlar devletimizin ve hükümetimizin vatandaşlara dönük çok önemli makro yatırımlarıdır. Kırsal alanda yaşayan vatandaşlarımızın refah ve gelir düzeyini yükseltmeye dönük, göç etmeden doğup büyüdükleri yerlerde geçimlerini karşılayabilmelerini sağlayan bu yatırımlar oldukça önem arz etmektedir.” dedi.

sulamaya çok önem veriyoruz
Vali Dr. Osman Varol daha sonra İl Özel İdaresi Genel sekreterliği tarafından yapımı süren Karaşar ve Musa köylerindeki göletlerde incelemelerde bulundu.
Vali Varol, “sulamaya çok önem veriyoruz. Özellikle cazibeyle akan suları daha çok önemsediklerini belirterek, Yapılan bu yatırımların İlimize, insanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah Karaşar ve Musa köylerindeki göletlerimiz tamamlandığında sulamayla birlikte insanlarımızın gelirlerine katkı sağlamış olacağız. Gelir düzeylerinin artmasına vesile olmuş olacağız. Bundan da biz mutluluk duyacağız. Bu bölgedeki vatandaşlarımız sulu tarımdan elde edecekleri ürün ve kazançları bereketli bir şekilde çocukları ile birlikte yemelerini nasip etsin” diye konuştu.
Bölgede çok güzel tarım arazilerinin olduğunu belirten vali Varol, Tabi bu arazilerden daha fazla verim elde edebilmek için sulu tarım yapmamız gerekiyor. Bu noktada bölgede bulunan su kaynaklarını geliştirmek ve kolay yolla suyu toprakla buluşturmak için göletlere ihtiyacımız var. Devletimizin bu anlamda önemli çalışmaları var. Hedefimiz bu projelerle kırsal alanları daha fazla yaşanabilir yerler haline getirmektir. diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle