logo

reklam

Tarım, turizm ve sanayi alanlarına yönelik sektörel eylem planları Toplantısı yapıldı

Tarım, turizm ve sanayi alanlarına yönelik sektörel eylem planları Toplantısı yapıldı
Vali Varol; Amasya, kendine iddialı hedefler koyan ve bu hedeflere Ulaşan bir ildir
Amasya valisi Dr. Osman Varol, Ülkemizin potansiyelini, bölgesel dinamikleri ve insanımızın yeteneklerini harekete geçirerek kalkınma sürecinin hızlandırılması amacıyla, yeniden şekillenen dünya ekonomisinde uluslararası işbölümü ve değer zinciri hiyerarşisinde Türkiye’nin konumunun aşamalı olarak üst basamaklara çıkarılması hedeflenmektedir. dedi.
Vali Dr. Osman Varol başkanlığında Amasya ilinin Türkiye ekonomisinin gelişim sürecine uyum gösterebilmesi amacıyla, tarım, turizm ve sanayi alanlarına yönelik sektörel toplantıların yapılması ve sonucunda sektörel raporların hazırlık çalışmaları kapsamında sektörel eylem planları toplantısı gerçekleştirildi.
“Amasya, kendine iddialı hedefler koyan ve bu hedeflere Ulaşan bir il haline Gelmiştir” diyen Vali Varol, 2023 hedeflerine ve Onuncu Kalkınma Planının amaçlarına ulaşılabilmesi açısından öncelikli alanlarda, temel yapısal sorunlara çözüm olabilecek, dönüşüm sürecine katkıda bulunabilecek, kurumlar arası koordinasyon ve sorumluluk gerektiren Orta Vadeli Program, Bakanlık Stratejik Planları ile Yeşilırmak Havza Gelişim Projesi Bölgesel Gelişme Ana Planı’nın çizdiği doğrultuda Amasya ilinin ihtiyaç ve öncelikleri dikkate alınarak bu çerçevede programlar, Onuncu Kalkınma Planının izleme değerlendirme sürecinin kolaylaştırılması, program havuzunun yönetilebilir ve sonuçlarının ölçülebilir olması açısından öncelikli konularda sınırlı sayıda oluşturulmuştur. Sektörel ve sektörler arası bir yaklaşımla oluşturulan programlar kapsamında, merkezi düzeyde uygulama mekanizması ve müdahale araçları tasarlanmış; uygulama ve koordinasyondan sorumlu kurumlar belirlenmiş; program hedeflerine yer verilmiştir. dedi.
Vali Dr. Osman Varol, Amasya ilinin ihtiyaç ve öncelikleri dikkate alınarak incelenecek, kamu kurumları, özel sektör kuruluşları ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katılımlarıyla tarım, turizm ve sanayi alanlarına yönelik eylem planları oluşturulacaklarını ifade etti.
Vali Varol başkanlığındaki toplantıya ayrıca Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Rektör Prof.Dr Metin Orbay, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve diğer kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle