logo

reklam

TDED İstişare Toplantısı Yapıldı

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği 3. İstişare Toplantısını Kahramanmaraş’ta gerçekleştirdi. Amasya Şube Başkanı Hüseyin menç ve yönetim kurulu da bu önemli toplantıya katıldı.
Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem “Dil, bir milletin millet olma şuuru ve hafızasıdır. Binlerce yıl içinde oluşturduğu kültür unsurlarını muhafaza eden bir hazinedir. Milli kimlik ve milli benlik ancak dil ile korunur, dil ile geliştirilir ve sürdürülür. Bugün savaşın büyüğü dünyada dil ve din üzerinden yapılıyor. İnsanda güzel olan yüzüdür. Yüzde güzel olan gözüdür. Ama insanı insan yapan ağzından çıkan sözüdür. Günümüzde maalesef dilimize gereken önemi veremiyor, hak ettiği hassasiyeti göstermiyoruz. Caddemizde, sokağımızda, konuşurken hiç gereği yokken cümlemizin içine bir yabancı kelimeyi koymayı bir ayrıcalık, bir farklılık olarak ortaya koyuyoruz ki, gerçekten bu çok acı. İlim ve teknolojideki hızlı gelişmeler, basın ve yayın kuruluşlarının kullandığı dil, ticari hayatın ve bilimin getirdiği yabancılaştırma, yabancı dil ile eğitim dilimizde bozulmalara yol açan başlıca sebeplerin başında geliyor.* diye konuştu.

MENÇ; millî şuuru besleyen en önemli bağlardan biri dildir.
Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Amasya Şube Başykanı Hüseyin Menç, Bilindiği üzere dil, sosyal ve millî bir müessesedir. Bu müessese bir milletin duygu ve düşünce hazinesini oluşturur. Bir milleti ayakta tutan, varlığını sağlayan, millî birlik oluşturan, millî şuuru besleyen en önemli bağlardan biri dildir.
Türkçemizin doğru ve güzel bir şekilde öğrenilmesi ve kullanılmasında okumanın önemli bir yeri vardır. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Amasya Şubesi olarak, olarak okuma alışkanlığının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla pek çok çalışma yapmaktayız.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle