logo

reklam

‘TEDES’ dönemi başlıyor

Amasya’da trafik akışını rahatlatacağı gibi şehir yaşam kalitesinide yükseltecek TEDES’in 10 gün içinde faaliyete geçmesi hedefleniyor.
Amasya’da Trafik Elektronik Denetleme Sistemi’nde (TEDES) hız ve kırmızı ışık ihlallerinin yanı sıra “hatalı sollama”, “taralı ve güvenlik şeridi ihlali”, “park yasağı”, “ters yönde hareket etme”, “hız koridoruna uymama” durumlarında da ceza yazılacak, sabit sistemlerin yanı sıra “motorsikletli EDS” de olacacağı öğrenildi.
10 gun içerisinde devreye girmesi beklenen TEDES’in ilk etapda Ziyapa Bulvarında pilok bölge olarak kullanılacak ve kısa süre içerisinde tüm şehir içini kapsayacak olan TEDES’in Amasya Belediyesi tarafından kent sınırları içerisinde tesis edilen noktalarda, karayollarında can ve mal güvenliğini sağlamak, düzenli ve güvenli trafik akışını temin etmek amacıyla faaliyet gösterecek.
Emniyet Genel Müdürlüğü, TEDES’in kurulmasının ardından Karayolları Trafik Kanunu’na eklenen madde uyarınca, aylık dönemler halinde yapılan tespitlere dayanılarak düzenlenen trafik idari yaptırım karar tutanaklarında yer alan trafik idari para cezasının belli bir oranındaki tutarı, Amsaya Belediyesine sistem kullanımı hizmet bedeli olarak ödeyecek.
Kişisel gizliliğe dikkat edilecek
TEDES’ten elde edilen ve merkeze aktarılan ihlallere ait görüntülerde, kişisel hak ihlalleri dikkate alınarak sürücü haricindeki araç içi bölümler otomatik olarak maskelenecek.
Emniyet Genel Müdürlüğü altyapısı ile ortaklaşa çalışan ve plaka tanıma sistemine sahip TEDES’lerde, bir ihlale ilişkin araç plakası, ihlal zamanı, fotoğrafı, lokasyonu, videosu gibi tüm bilgiler sorgulanarak ceza tutanakları düzenlenecek.

Sürekli ihlal yapanlar “kara liste”ye alınacak
TEDES’te sürekli ihlal yaparak giden araçlara ait plakalar “kara liste” uygulaması ile takip altında tutulacak.
Kara listeye alınan araçlar, sistem tarafından sürekli kontrol altında tutulacak. Kara listeye alınan araçtaki sürücü ihlal sayısını azaltması halinde araca ait plaka kara listeden çıkarılacak.
Gece aydınlatma ışığı sistemiyle de araçların plakaları kayıt altına alınabilecek.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle