logo

reklam

Temiz Bir Doğa İçin El Ele

Abdurrahman Kâmil İlkokulundan
Temiz Bir Doğa İçin El Ele
Dünya genelinde sosyal medyada hızla yayılan ve tüm dünyayı çevre temizliğine davet eden Temiz Çevre Öncesi ve Sonrası Etkinliği #trashtagchallenge” akımını Amasya’da Amasya Üniversitesi ve Abdurrahman Kâmil İlkokulu başlattı.
Abdurrahman Kâmil İlkokulu 3/A sınıfı öğrencileri; “Yaşanabilir bir dünya için gelin bu etkinliğimize bir halka da siz olun!” çağrısında bulundular.
Amasya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Bölüm Başkan Yardımcısı Prof. Dr. D. Duygu Kılıç, Son yüzyılda gelişen teknoloji ile beraber insanoğlu çevreyi geri dönüşümsüz bir biçimde yok ettiğini belirterek, “Ekolojik dengenin bozulması ile birlikte pek çok canlı türünün nesli yok olmuş pek çoğu da yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştır.” dedi.
Kılıç, Çevresel sorunların başında, ormanların yok olması, hızlı nüfus artışı, buna bağlı olarak beslenme, enerji, eğitim, çarpık kentleşme, sağlıksız sanayileşme, azalan ve tükenen canlı türleri, artan kirlilik ve iklim değişiklikleri geldiğini söyledi. Kılıç, “Bu çevresel sorunlar insanoğlunun kendi türünü yok edecek seviyeye ulaşmaktadır. Çevre bilincinin bireylere kazandırılma sürecinin başlangıç noktası ne kadar erken olursa bireylere kazandırılan davranışlar da o kadar kalıcı olur.” dedi.
Kılıç; “Bu akımda insanlar tarafından kirletilmiş olan çevre, gönüllüler tarafından temizlenmekte. Bir çevre bilinci hareketi olan bu akımda biz kirletmedik ama temiz bir dünyada yaşamak için çevremizi biz temizliyoruz mantığı ile hareket edilmektedir.” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle