logo

reklam

Teröre Karşı TEK YÜREK

amasya-tek-yu%cc%88rekAMASYA Belediye Başkanlığının öncülügünde sivil toplum kuruluşu ve 10 bin kişinin katılımıyla “teröre lanet” mitingi düzenlendi. Yürüyüş sırasında 15 metre uzunluğunda Türk bayrağını ve ellerinde Türk bayrağı taşıyan Amasyalılar, sloganlar atarak teröre tepki gösterdi.
Amasya Belediye Başkanlığının öncülüğünde sivil toplum kuruluşunun desteğiyle “teröre lanet, huzura davet” mitingi düzenlendi. Kurtboğan köprüsü önünde toplanan ve ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyerek mitingin yapıldığı Yavuz Selim meydanı Atatürk anıtı önüne gelindi. Yürüyüşe Amasya valisi Salih Işık ile birlikte Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, Amasya Milletvekili Haluk İpek, yöneticiler, siyasi parti başkanları ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de katıldığı yürüyüşün ardından açıklama yapan Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, hain terör saldırısını şiddetle ve nefretle kınadıklarını vurgulayarak, “millet olarak, milli ve manevi değerlerimize bağlı olmalıyız. dedi.
Kırlangıç, Alçaklıkta sınır tanımayan teröristler, milletin güvenliğini sağlayan kahraman güvenlik güçlerimize saldırıyor. Asla hedeflerine ulaşamayacak olan alçaklara karşı dimdik duracağız. Milletçe el ele vererek, vatanımıza yapılan saldırılara göğüs gereceğiz. Milletimiz terör belasını da bertaraf edeceğini belirterek “Bu ülkeyi bölmek parçalamak ve yükselişini durdurmak noktasında maşa olanlar ve o maşayı elinde tutan güçler maalesef ülkemizde saldırılar düzenmeye başladılar. Bu saldıralarda, milmletin güvenliğinden sorumlu polis ve askerimiz şehit olmuştur. Kendilerine Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun. Şu bilinsin ki bu ülke son neferine kadar bayrağını göklerde dalgalandırmaya devam edecektir. Hainler ve işbirlikçileri ne yaparlarsa yapsınlar emellerine asla ulaşamayacaklar. Bu noktada ne yapılması gerekiyorsa millet olarak devlet olarak sonuna kadar yapılacaktır” dedi.
Konuşmanın sonunda Müftü Vekili Adem Ayrancı tarafından güvenlik güçleri, şehit asker ve polisler ile gaziler için dua yaptırıldı.

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir
Yılmayacağız ve yıkılmayacağız
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “15 Temmuz’da, kalkışmaya büyük bir direnişle karşılık veren Türk milletinin sırtının yere gelmeyeceğini bir kez daha anlayan bölücü hainler, şimdi de canlı bombalarla haince planlar yapıyor. Haince yapılan saldırılarla, kalleşçe kurulan tuzaklarla milleti yıldırmaya çalışıyor. Terör saldırılarına karşı dik duran bir millet olarak bizi yıldırmaya çalışanlar şunu iyi bilmelidir ki; Yılmayacağız ve yıkılmayacağız” şeklinde konuştu.
Türkiye’nin önünü kesmek, yürüyüşünü yavaşlatmak için kurulup beslenen terör örgütleri olduğunu dile getiren Başkan Cafer Özdemir, “Adları ne olursa olsun, değişik adlar altındaki bu terör örgütlerinin aslında sahibi tektir. Zamanı geldiğinde hangi terör örgütüne ihtiyaç varsa devreye sokularak insanlıktan nasibini almayan saldırılarla ülkemin huzuru ve ilerleyişi bozulmak istenmektedir. Bu örgütlerin sahipleri açıkça ortadadır. Son iki aydır da maşayı tutan o eller kendilerini dünyaya ifşa etmeye başlamışlardır” dedi.
Başkan Cafer Özdemir, Türk milletinin tek yumruk olduğunu vurgulayarak, “Şunu bilsinler ki artık bu terör sona erecek. Türkiye ile, Türk milletiyle bir hesabınız varsa, bu devlet bu millet o hesabı görmeye hazırdır. Bu hesabı daha önce Çanakkale’de Dumlupınar’da gördük. Mertlikten uzak bu Batı zihniyeti, terör örgütleri üzerinden namertçe ülkemize dizayn vermeye çalışmaktadır. Bu iş sona erecektir. Artık yola çıkıldı. Bu yoldan dönüş yok. Birlik ve beraberlik içinde milletçe üstesinden geleceğiz” dedi. Başkan Zolan, sözlerine şöyle son verdi: “Gecenin en karanlık olduğu yer, güneşin doğmasına en yakın andır. İnşallah yarın daha güzel olacak bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Vatan için evladını annesini babasını şehit vermiş tüm insanlarımıza başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle