logo

reklam

THM Gençlik Korosu Kuruluyor

belediye

Amasya Belediye Konservatuarı bünyesinde Türk Halk Müziği Gençlik Korosu kuruluyor.
Amasya Belediyesi gençlere Türk Halk Müziği’ni sevdirmek amacıyla kuracağı Türk Halk Müziği Gençlik Korosu için başvuru almaya başladı.
Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, gençlerin sanatsal yeteneklerini geliştirmelerine ve kültürel değerlerini gelecek kuşaklara aktarmalarına olanak sağlamak amacıyla kurulacak Türk Halk Müziği Gençlik korosuna 12 ila 18yaşları arasındaki tüm gençleri davet eden Amasya Belediyesi Konservatuar müdürü Muammer Palamut, İnsanlığın ortak dili ve evrensel kültürün ortak paydası olan müziğin ve özellikle Türk kültürünün ve uygarlığının ülkemizdeki temel taşlarından olan Türk Halk Müziğini aslına uygun icra etmek, koruyarak geliştirmek, toplumumuza sevdirmek, yetenekli kişileri keşfederek onları eğitmek ve yetiştirmek olduğunu söyledi.
Amasya’da köklü bir geçmişe sahip musiki kültürü bilindiği üzere Belediye Konservatuarı’nda öğretilen nota, solfej, bona, nazariyat, uygulamalı 17 çeşit enstrüman eğitimleri dışında, TTM, THM, TSM koroları faaliyet göstermekte, yaz dönemi, kış dönemi konserleriyle Amasyamız ve yabancı musiki severlerin takdirleriyle karşılandığını belirten Palamut, İki yıl önce oluşan Şef Hafız Ahmet Bilen nezretinde çalışmalarını sürdüren TTM Çocuk Korosunu başarılı çalışmalarına ilaveten, Belediye Başkanımızın direktifiyle THM Gençlik Korosu oluşturulacak, konservatuarımızda yetişen gençlerimizin oluşturacağı saz heyetine koro oluşturacak genç kızlarımız ve erkek solistlerimizde yine Amasyamız’ın gençlerinden seçilecektir. Bu anlamda Türk Halk Müziğine aşina yani seven, sesi güzel gençlerimizi Amasya Belediye Konservatuarımıza davet ediyor, Türk Halk Müziğimizin geleceği olarak görüyoruz. Şefimiz Müzik Öğretmeni Ethem Kaya’nın engin bilgi ve tecrübelerinden istifade etmek, Halk müziğimizin özünü öğretmek, kendilerine ufuk açacak güzel uğraş ve vakit harcayacak, akrenlerine, arkadaşlarına örnek olacak tüm gençlerimizi bekliyoruz. Başvurular Amasya Belediye Konservatuarı Müdürlüğü’nde kabul edilecektir. Yaş sınırı 12-18 olarak belirlenmiştir. Ayrıca yetişkinlerinde varolan THM, TSm korolarımıza katılımları değerlendirilecektir. dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle