logo

reklam

Toprak Koruma Kurulu toplandı

 

haToprak Koruma Kurulu Mart Ayı Olağan Toplantısı Amasya Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda gündemde yer alan konular görüşülerek karara bağlandı.
Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin’in başkanlık ettiği Toprak Koruma Kurulu toplantısına l Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Lokman Gültekin, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, İl Defterdarı Hanifi Eraslan, DSİ 73. Şube Müdürü Turgut Yorulmaz ve kurul üyeleri katıldı.
İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen 5403 sayılı “Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu” çerçevesinde; İlimiz arazi ve toprak kaynaklarının bilimsel esaslara uygun olarak belirlenmesi, arazilerin teknik açıdan sınıflandırılması, arazi kullanım plânlarının doğru şekilde yapılabilmesi, tarım arazilerinin korunması ve geliştirilmesi sürecinde toplumsal, ekonomik ve çevresel boyutlarının katılımcı yöntemlerle değerlendirilerek, bu arazilerin amaç dışı ve yanlış kullanımlarını önlemek, kullanılabilecek alanlarda ise çevre arazileri korumayı sağlayacak yöntemlerin oluşturulmasına ilişkin görev ve sorumluluk içerisinde düzenli olarak yapılan Toprak Koruma Kurulu toplantısı yapıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle