logo

reklam

Trafik Denetiminde Sürücülere Ceza Yağdı

Trafik Denetiminde Sürücülere Ceza Yağdı
Bir haftada 487 Bin Lira Ceza
AMASYA İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından karayollarındaki trafik kazalarına neden olan kural ihlallerinin önlenerek, ulaşımın kesintisiz ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi, sürücü ve yolcularda trafik kurallarının önemi konusunda farkındalık yaratarak trafik güvenliği bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla yapılan “Amasya Trafik Güvenliği Denetimleri” devam ediyor.
Trafik ekiplerinin şehir içi ve şehirlerarası yollarda yaptıkları denetimlerde 7 bin 16 araç kontrol edildi. Hatalı görülen 1876 sürücüye 487 bin 574 lira ceza kesildi, 46 araç ise trafikten men edildi.
Denetimler sırasında sürücüler trafik kurallarına uymaları, ön ve arka koltukta emniyet kemeri takmaları, seyir halinde cep telefonu kullanmamaları ve aşırı süratten kaçınmaları konularında uyarıldı.
Uygulamalarda 7 bin 16 araç ve sürücü kontrol edilirken, eksiklik ve kural ihlali tespit edilen 1876 sürücüye 487 bin 574 lira cezai işlem uygulandı.
Eksiklikleri olan 46 araç trafikten men edildi.
“Frene değil kurala güven” sloganıyla başlatılan trafik denetimlerinde, öne çıkan ihlaller hız limitlerine uymamak, araç muayene süresini geçirmek, emniyet kemeri takmamak olarak sıralandı.
İçişleri Bakanlığından polis ve jandarma ekiplerinin vatandaşların daha güvenli bir trafik ortamında yolculuk yapabilmeleri için bu tür denetimlere aralıksız devam edileceği belirtilerek, vatandaşların sevdiklerine güvenle ulaşmaları için trafik kurallarına riayet etmelerinin önemine işaret edildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle