logo

reklam

Trafik denetimleri artarak devam edecek

AMASYA Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ömer Kapsal özellikle yaz aylarında artan trafik kazalarının önüne geçebilmek için denetimlerin artarak devam edeceğini söyledi.
Amasya Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ömer Kapsal, havaların ısınması ile trafik kazalarının önüne geçemediklerini ifade etti. Kış aylarında Amasya’da daha az trafik kazası yaşandığını belirten Kapsal emniyet kemeri ve radar uygulamalarının artarak devam edeceğini belirtti. Emniyet Genel Müdürlüğünün gönderdiği emirler doğrultusunda kentte denetimleri daha da artıracaklarına ifade eden Ömer Kapsal, “Önceliğimiz emniyet kemeri konusu. Sürücülerimizi bir kez daha uyarıyorum. Biz bundan sonra daha fazla emniyet kemerine ehemmiyet vererek, gece gündüz demeden denetimlerimize devem edeceğiz. Lütfen sürücülerimiz emniyet kemerini takarak yola çıksınlar.” dedi.

RADAR CEZASI 427 LİRA
Trafik kazalarının önlenmesi için radarla hız kontrollerinin de devam ettiğine dikkat çeken Kapsal “Belediyemizle görüşerek şehrimizin bütün cadde ve sokaklarına radar levhası koyduk. Radar araçlarımızın sivil olarak görev yaptığını daha önce açıklamıştım. Sürücülerimiz yollarda resmi radar aracı aramasınlar, her tarafta radar araçları mevcuttur. Radar cezası 427 lira ve 10 ceza puanı uygulanmaktadır. Bu konuda da halkımızın bilinçlenmesi gerekiyor.” diye konuştu.

GEREKSİZ YERE KORNA ÇALANA 95 LİRA CEZA
Son günlerde özellikle saat 24.00’ten sonra düğün çıkışlarında konvoy yapılarak çok fazla klaksın çalındığını ve vatandaşların buna tepki gösterdiğini ifade eden Ömer Kapsal “Son günlerde özellikle saat 24.00’ten sonra, düğün salonlarından çıkıldıktan sonra şehrimizin her tarafı konvoylarla araç klaksonları çalınmak suretiyle vatandaşlarımız rahatsız edilmektedir. Kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı olmadığı için biz bu konuyla ilgili olarak konvoyların yollarda önünü keseceğiz. Klakson çalarak milleti rahatsız edenlerin ehliyetlerini ve ruhsatlarını alıp cezalarını yazacağız. Konvoylarda gereksiz klakson çalmanın cezası 95 lira ve 10 ceza puanı var.” ifadelerini kullandı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle