logo

reklam

Trafik Ekiplerinden Emniyet Kemeri ve Cep Telefono Kontrolü

Trafik Ekiplerinden Emniyet Kemeri ve Cep Telefono Kontrolü
Trafik Denetleme Şube Müdürü Ömer Kapsal
Kuralsızlıkları Denetimlerle Yıkacağız
Amasya’da trafik ekipleri tarafından yapılan emniyet kemeri ve cep telefono kullanımı uygulamasında araç sürücülerine ceza yağdı. Polis Amasya’da trafik kazalarının azaltılması eylem planı çerçevesinde denetimlerde sürücülere trafik eğitimi veriyor. Trafik polisleri emniyet kemeri takmayan 108 lira para cezası uyguluy
İçişleri Bakanlığının talimatıyla trafikte güvenliği arttırmak amacıyla ‘emniyet kemeri’ uygulamasına yurt genelinde olduğu gibi Amasya’da da ağırlık verildi.
Amasya’da özellikle şehirler arası yol güzergaahları başta olmak üzere şehrin ana caddeleri üzerinde Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri uygulama yaptı.
Emniyet kemeri takmayan çok sayıda sürücüye trafik ekipleri 108 lira ceza yazdı. Birçok araç sürücüsü şehir içi trafikte genelde kısa mesafe olduğu için emniyet kemeri takmadığını kaydetti.
Trafik Denetleme Şube Müdürü Ömer Kapsal, araç sürücülerini şehirler arası yollarda olduğu gibi şehir içinde de emniyet kemeri takmaları yönünde uyardı. Şehir içinde emniyet kemeri takılmaması alışkanlığını yapılacak denetimlerle yıkacaklarını ifade eden Kapsal, “İster şehir içi ister şehirler arası yollarda olsun aracımızı çalıştırdığımız anda emniyet kemerimizi takacağız. Kısa mesafe bile olsa olası kazalarda emniyet kemeri hayat kurtarıyor. Bundan sonra denetimlerimiz şehir içi ve şehir içinde devam edecek. MOBESE ve ekiplerimiz tarafından denetimlerimizi artıracağız. Hem güvenli olalım hem mağdur olmayalım” diyerek sürücülere tavsiyelerde bulundu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.