logo

reklam

Trafikte Amasya Farkındanlığı Yaşanıyor

‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’
İçişleri Bakanlığınca yurt genelinde yaya öncelikli trafik bilincinin yaygınlaştırılması için başlatılan “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” kampanyası kapsamında Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü etkinliklerini aralıksız sürdürüyor.
Amasya İl Emniyet Müdürlüğü İçişleri bakanlığı tarafından belirlenen stratejileri, hedefe uygun etkinliklerle hayata geçirerek bu alanda da farklılığını ortaya koyarak ve bundan sonraki süreçte de çalışmalarına ara vermeksizin devam edeceği bildirildi.
Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, tarihi ve turistik dokusunu en iyi yansıtan ve yol kullanıcılarının yoğun olduğu ziya paşa caddesi üzerinde yer alan esnaflarımıza “Dikkat Hayat Çıkabilir” sloganı ile hazırlamış olduğu tişörtleri ve rozetleri dağıtarak Amasya esnafının desteği ile yaya öncelikli trafik güvenliği kapsamında farkındalık oluşturdu.
BULUT; Trafikte Yeni Bir Dönem Başladı
Yayaların üstünlüğünün olduğu bir döneme geçildiğini dile getiren Amasya İl Emniyet müdürü Fahri Bulut, “Bundan sonra yaya ve okul geçitlerinde öncelik çocuklarımızın ve yayalarımızındır. dedi. Bulut, trafikte bütün araç sürücüleri başta olmak üzere herkesin üzerine büyük yükümlülük düştüğünü söyledi.
Yaya geçitlerinin kullanılırlığının artırılması amacıyla düzenlenen kampanyayı halkın önemseması gerektiğini vurgulayan Amasya İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, “Burada çocuklara da büyük yükümlülük düşüyor. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizlerin düşünceleri, görüşleri, uyarıları anne ve babalar için çok önemli. Sizden ricamız herkesi uyarın, çünkü bu kuralsızlık en büyük zaman kaybı, kimi zaman da mal ve can kaybıdır. Onun için çocuklarımız bu projenin içinde yer alıyor.” diye konuştu.
KAPSAL; Çocuklarımızın gücünü kullanalım
Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdür Ömer Kapsal ise, ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ projesi çerçevesinde okullarda çalışmaların devam ettiğini, trafikte yaya önceliği hakkında da toplumda ciddi bir bilinç oluşmaya başlamasının ise çok sevindirici olduğunu vurgulayarak, “Çocukların, velileri üzerinde çok büyük etkisi var. Çocuklarımızın bu gücünü trafik bilincini artırmak için kullanalım” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle