logo

reklam

Trafikte Yaya Önceliği Bilinci Oluşturuluyor

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, dün ülke genelinde oldğu gibi Amasya’da saat 13.oo – 15.oo arasında eş zamanlı olarak “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” kampanyasıyla trafikte yaya önceliğine dikkat çekildi.
Amasya valisi Dr. Osman Varol, “Devlet trafik kazalarının önlenmesi için hem eylem yapar hem de gereğini yapar. Her şey ceza değil.” dedi. Varol, toplumun refah ve yaşam kalitesinin önemine işaret ederek, bunda en büyük rolün trafikte olduğunu belirtti.
Vali Varol, “Toplum kalabalıklaştıkça toplumda yaşayabilmek için birbirimize saygılı olmayı öğrenmemiz gerekiyor. Bunun bizim önceliğimiz olması gerekiyor. Toplum ve yaşam kalitemizi ne kadar yukarı çekersek hedeflediğimiz toplum kalitesini de o kadar yukarı çekmeyi başarırız. Biz kaliteli bir toplum olamazsak kaliteli bir gelecek bekleyemeyiz.” dedi.
Amasya Yeşilırmak Ortaokulu önünde gerçekleştirilen “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” etkinliğine vali Dr. Osman Varol ile birlikte 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Mehmet Atlı, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız, daire amirleri, öğrenciler ve engelli bireyler katıldı. Etkinlikle polis ve jandarma trafik ekipleri de görev aldı.
Bu yıl yapılan düzenlemelerle “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” kampanyasının sonuç verdiği, trafik kazalarındaki yaya ölümlerinin geçen yıla göre yüzde 34,5 azaldığı belirtildi. “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla 13.00-15.00 saatlerinde devletin tüm unsurlarının görevde oldu. Kampanya kapsamında görevlendirilen personelin, yayaların güvenli bir şekilde geçişini sağladı, Emniyet Genel Müdürlüğünce hazırlanan el broşürlerinin sürücü ve yayalara dağıtıldı.
2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74’üncü maddesinde yapılan değişikliğin “Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadır.” şeklinde düzenlendiği hatırlatıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle