logo

reklam

TÜBİTAK’ta büyük başarı

TÜBİTAK’ta büyük başarı
Amasya Valisi Dr. Osman Varol
proje tabanlı çalışma çok önemli
TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ve 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına 21 proje ile katılan Amasya büyük başarı elde etti.
Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ve 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına katıldığı 21 proje ile bölgede Tarih, Türk Dili ve Edebiyatında bölge ikincisi, Coğrafya, Fizik ve Matematik bölge üçüncüsü derecelerini elde etti.
Amasya Valisi dr. Osman Varol, TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ve 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Ödül töreninde dereceye giren öğrencilerle bir araya geldi.
Amasya Valisi Varol, “Tübitak projelerine katılım sağlayan ve bununla kalmayıp derece alan öğrencilerimize ve onlara katkı sağlayan öğretmen ve yöneticilerle teşekkürlerini ileterek, “Proje dediğimiz şey belirli bir hedefe ulaşmak için sahip olduğumuz kaynakları belirli bir zaman diliminde hedefe yönelik planlamaktır. İster sosyal bilimler olsun ister fen bilimleri olsun özellikle genç kardeşlerime söylüyorum, proje tabanlı çalışma hayatımızda olması gereken bir alışkanlıktır. Hangi işi yaparsanız yapın bu işi proje mantığıyla ele alıp doğru planlamanızla ancak mümkün olacak. Bu kültürü genç yaşta kazanmaya çalışmak çok önemli.” dedi.
Vali Varol, Hangi sahada faaliyet gösteriyorsak o alanda ortaya bir şeyler koyabilen farklı düşünebilen olaylara farklı bakış açılarıyla yaklaşarak çözümler üretebilen bireyler olmamız gerekiyor. Bunun için proje tabanlı çalışma çok önemli. Bir hedefe ulaşmak için elimizdeki kaynakları etkili şekilde kullanmak farklı bakış açıları gerektiriyor.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle