logo

reklam

Tünel Amasya’nın en büyük yatırım hazinesi

ferhat tüneliAmasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya’ya kazandırdığımız en büyük hazinelerden biri olan Ferhat Tüneli’ni 2017 yılında Amasya’ya kazandıracağız. dedi.
Amasya’nın en önemli sorunların biri olan trafiği rahatlamak için şehrin ana arteleri Kurşunlu, Şeycui ve Yavuz Selim meydanını bağlayacak Ferhat Tünelinde 303 metreye varıldı.
Başbakan Binali Yıldırım tarafından 2016 yılının 6 Nisan tarihinde ilk kazması vurulan Ferhat Tünelinde çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in en büyük mega projelerinden olan ve maliyeti yaklaşık 22 milyon lirayı bulan 1 km. lik Ferhat Tüneli bu yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir beraberinde Amasya milletvekili Haluk İpek, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek ve Belediye Başkan yardımcılarından İsmail Kazan eşlik etti.
Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya’nın en büyük sorunu olan trafik sorununu şehrin tarihi dokusunu bozmadan rahatlatmak için önemli bir proje hazırladıklarını ifade etti.
Başkan Özdemir, Amasya’nın güzel yarınları için çalışıyoruz. Amasya adına çalışırken düşünüyoruz ve hayal ediyoruz. Düşüncelerimizi ve hayallerimizi Amasya adına hayata geçirecek cesaret ve güce sahibiz. Cesaretimizi Amasyalılardan, gücümüzü yaratanımızdan alıyoruz. dedi.
Amasya adına hazırladığımız bu büyük projeyi halkımızla paylaştığımız günden itibaren, Bazı kesimlerin dedikoduları bitmedi. Bizim buradaki amacımız Amasya’ya hizmet. Hazina aramak değil. 300 metreye geldik, hazine bulamadık. Buluduğumuz hazine, Amasya’ya kazandırdığımız hizmettir. Aynı zamanda Tünelden çıkan malzemenin toprak karışımının az olması homojenliği ve sertliği beton kırımına uygun olduğu için çıkan taşların bir kısmını tünelin inşaatında kullanılacak betonda kullanıyoruz. Fazlasını da diğer şehrin muhtelif bölgelerindeki imar yollarının alt yapılarında değerlendiriyoruz. şeklinde konuştu.

Share
1890 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle