logo

reklam

Turizmcilerin 9 günlük tatil beklentisi

Kurban bayramında 9 günlük bayram tatili tartışmaları gündemdeki yerini koruyor.
Turizm sektörü liderleri, bu sene hükümetten bayram tatilinin süresinin uzatılmasını telep ediyor. Bayram tatillerini yerli turistlerin gelme olasılığı en yüksek zaman dilimi olarak kabul eden turizmciler, böyle bir istekle devletin kapısını çaldılar.
Bayram tatilinin uzatılmasıyla ilgili yıllardır açıklamalarda bulunduklarını ifade eden Amasya Turizm Derneği Başkanı Güngör Duran, turizmcilerin bayram tatilinin uzatılması konusunda istekleri olduğunu söyledi. Tatil süresinin erken açıklanmasının, erken rezervasyonlar için önemli olduğuna dikkat çeken Duran, “9 günlük tatil iç pazardaki vatandaşlarımız için fırsat olacaktır. Eğer erken açıklanırsa, vatandaşlar da planlarını ona göre yapar. Bayramda zaten bizim sezonumuz başlamış oluyor. İç pazarda da bundan dolayı hareketlilik yaşanabilir” dedi.
Duran, tatil süresinin uzatılmasının turizmcileri olumlu yönde etkileyeceğini kaydetti. Kurban Bayramı’nın tatil için önemli bir dönem olduğunun altını çizen Amasya Turizm Derneği Başkanı Güngör Duran, “Yazın da başladığı ve en güzel olduğu günler. Tatilin uzatılması turizm sektörüne faydalı olur, ekonomiye can verir. İç pazarda şu an küçük bir daralma var. Döviz endeksli çok küçük bir daralma var. Tatilin uzatılması bizim için de iyi olur, fayda sağlar” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle