logo

reklam

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ VE BAROLARIN TERÖRE KARŞI ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

derindereTürkiye Barolar Birliği ve ülke genelindeki 65 Baro başkanının ortak imzası ile Dağlıca ve Iğdır’daki Hain Saldırıları lanatleyen ortak bir bildiri yayınlandı.
Türkiye Barolar Birliği Genel Başkanı Av. Metin Feyzioğlu’nun ve Amasya Baro Başkanı Avukat A. Melik Derindere ile birlikte 64 Baro Başkanının imza attığı terörü lanatleme bildirgesinde şu ifadele yer verildi.
“Bölücü terör örgütünün Dağlıca ve Iğdır’da gerçekleştirdiği alçakça saldırılar, teröre karşı akıllı, kararlı ve tek vücut olmamız gerektiğini bir kez daha ortaya koymuştur.
Devletimizin terörle mücadelede hukuka uygun atacağı her adımı Türkiye Barolar Birliği ve barolar olarak desteklediğimizi; yurt içinde ve yurt dışında bölücü terör örgütünün taban kazanmaması için var gücümüzle mücadeleye devam edeceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya, Türk Milleti’nin birliğini bozmaya hiçbir şer odağının gücü yetmeyecektir.
Çözüm, yetmiş yedi milyonun, millet olma bilincini ve ruhunu tekrar tazeleyerek, insan hakları, hukukun üstünlüğü, demokrasi ve adalet paydasında kucaklaşmasıdır. Bugün, başta siyaset kurumu olmak üzere demokrasinin tüm taşıyıcı unsurlarına ve tek tek bütün vatandaşlarımıza düşen ödev, bu kucaklaşmanın sağlanması için bütün gücüyle mücadele etmektir.
Öte yandan, bölücü terör örgütünün devlete karşı bir kalkışmayı sağlayacak boyutta nasıl silah depoladığının, yolları nasıl ve ne zaman mayınladığının, ülkenin bir bölümünde egemenliğin terör örgütüne devredildiği algısı yaratacak şekilde otorite boşluğunun ne şekilde oluştuğunun yetkili mercilerce açıklanmasını bekliyoruz.
En son Dağlıca ve Iğdır’daki alçakça saldırılarda şehit olan asker ve polislerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”

Share
860 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle