logo

reklam

ULUSLARARASI KARAYOLU TRAFİK HAFTASI BAŞLADI

KAPSAL; Vatandaş trafik konusunda daha duyarlı davranmalı
AMASYA Emniyet müdünlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ömer Kapsal, devletlerin gelişmişlik göstergelerinden birinin de trafik ve trafik güvenliğine verilen önem olduğunu kaydetti.
Trafiğin insan yaşamına refah katmasına rağmen çeşitli olumsuzlukları da beraberinde getirdiğini aktaran Kapsal, trafik sorununun hayatın önemli ve kaçınılmaz unsurlarınından biri haline geldiğini ifade etti.
Ömer Kapsal, “Trafik kazalarını önlemek için toplumun her ferdine ve kesimine büyük sorumluluk düşmektedir. Dolayısıyla trafik güvenliğini sadece denetim başlığı adı altına almak mümkün değildir. Trafik kültürünün oluşturulup, yerleştirilmesi, problemin çözümünde çok önemli bir yol.”
Amasya Emniyet müdünlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ömer Kapsal açıklamasına şu şekilde devam etti.
“Çağımızda modernleşme ve şehirleşme ile birlikte trafik, toplumsal düzenimizin en önemli bir etkeni olarak sosyal hayıtımızın akışında, dikkat çekici bir faktör olarak karşımızda durmaktadır. İş yerlerimizden, evlerimizden sokağa çıkıp, sosyal hayata adım attığımız andan itibaren sürücü, yaya veya bir yolcu olarak mutlaka kendimizi trafiğin akışı içerisinde buluyoruz.
Günümüzde hızla artan taşıt sayısıyla birlikte trafik kuralları ihlalleri nedeniyle meydana gelen kazalarda birçok maddi ve manevi kayıplar yaşanmaktadır. Bu çerçevede, ilimizde trafik güvenliği ve trafik akışı ile ilgili çalışmalar aralıksız devam etmektedir.
Bütün vatandaşlarımızı trafik konusunda daha duyarlı davranmaya, karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde belirlenmiş kurallara azami ölçüde riayet etmelerini diler, insan hayatının önemsenip kuralların ihlal edilmediği bir hayat temennisiyle, başta Siz Değerli Amasya Halkı’nın olmak üzere, “Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası”nı kutluyorum.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle