logo

reklam

Umutlar Erken Tükendi!

TÜRKİYE Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi BAL 4 ncü grubunda şampiyonluk mücadelesi veren yeşil beyazlı Yeni Amasyaspor ve Ünye 1957 Amasya 12 Haziran stadyumunda karşı karşıya geldi. Haftaya lider giren Yozgatspor 1959’un bay olduğu hafta şampiyonluk mücadelisi veren iki takımda puan kaybı yaşamak istemedi.
Yeni Amasyaspor ligde zirve yarışından kopmamak adına mutlak üç puan hedefi ile başladığı mücadelede ilk dakikadan itibaren gol için Ünye 1957 kalesinde gol aradı. Ünye 1957 ise kontraataklarla gol aradı. İlk yarıda her iki takımda girdiği gollük posizyonları değerlendirimedi. İlk yarı başladığı gibi golsüz kapandı.
Yeni Amasyaspor ve Ünye 1957 mücadelesinin ikinci yarısında yeşil beyazlı Yeni Amasyaspor gol için rakibi Ünye 1957 kalesinde gol aradı. Sonuca erken gitmek isteyen Yeni Amasyaspor gol ararken golü kalesinde goldü.
Maçın 57. dakikasında ani gelişen Ünye 1957 kontraatağında Ünye 1957 atağına göre sol taraftan taça çıktı. Ünye 1957 taçı geçikmeden kullandı. Yeni Amasyasporlu futbolcular yavaş davranınca defans boşluğunda kaleci ve defans ceza sahasına ortalanan topu seyretti. Seyretmeyen Gol Ndong Meye düzgün bir kafa vuruşla topu Yeni Amasyaspor ağlarına gönderdi. 0-1
Golden sonra Yeni Amasyaspor bilinçsizce gol ararken, Ünye 1957 ise oyununs hakimiyetini eline geçirdi.
Ünye 1957’in ikinci golü göstere göstere geldi. Oyun disiplininden kopan Yeni Amasyaspor’da kimin ne yaptığı belli olmayan futb.olcular topluluğu ikinci gole davetiye çıkardı. Dk.75 de oyunun kontrolünü elyinde bulunduran Ünye 1957 bu sefer sağ kanattan geliştirdiği atakda topu Yeni Amasyaspor ceza sahasına gönderdi. İlk golü bir kopyası gibi ikinci goldede bu sefer Aydın Çetin’in düzgün kafa vuruşu ikinci kez top Yeni Amasyaspor fileleri ile buluştu. 0-2 Maçta başka gol olmadı.
Yeni Amasyaspor taraftarları Ünye 1957 takımını alkışladı. Yeni Amasyaspor bu sezon şampiyonlukm yarışına erken veda etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.