logo

reklam

Ünek; “Demokrasi düşmanlarını lanetliyorum”

AK parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, “Menderes; cumhuriyet tarihimizde bir dönemine damgasını vurmuştur” dedi. Ünek, demokrasi şehidi Başvekil Adnan Menderes’in ölüm yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.
” kurtuluş savaşı gazisi, demokrasi şehidi Başbakan Adnan Menderes; Cumhuriyet tarihimizde bir döneme damgasını vurmuş, yaptığı hizmetlerle milletimizin gönlünde taht kurmuş güzide devlet adamlarımızdandır.
Ülkemize ve milletimize hizmetleriyle her zaman hayırla yad edilen merhum Menderes ve arkadaşlarının demokrasi ve kalkınma mücadelesinde attığı cesur adımlar bizler için yol gösterici olmaya devam etmektedir.” dedi.
“Merhum Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşları, 1950 seçimlerinde milletimizin teveccühü ile iktidara gelmiş fakat yabancı güçlerin desteğiyle gerçekleştirilen, 27 Mayıs darbesi sonrasında idam edilmişlerdir. Hayatı boyunca milletinin ve ülkesinin hizmetinde olan, demokrasi uğruna ağır ve acı bir bedel ödeyen Adnan Menderes ve dava arkadaşları, demokrasi mücadelesi veren milyonlarca insanımızın sembolü haline gelmişlerdir. 27 Mayıs darbesi sonrasında idam edilen merhum Başbakan Adnan Menderes, iktidarda kaldığı 10 yıl boyunca milletin gönlünde adeta taht kurmuştur” dedi. 

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.