logo

reklam

Ünek; Halkımızın olur verdi. Partili Cumhurbaşkanlığı Başladı

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, “Başarısını ve gayretini bildiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımız, yeni sistemde de Türkiye’ye önemli izler bırakacak” dedi.
Ünek, “Sayın Cumhurbaşkanımız partimizin kurucu başkanı ve sevdam, aşkım dediği partimize yeniden üye olması bizi çok mutlu ettiğini belirterek, Recep Tayyip Erdoğan’ın iradesi, azmi ve cesareti Türkiye’yi şu anda bulunduğu noktaya getirdi.” dedi.
AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek beraberinde İl Genel meclisi Başkanı Mustafa Çıttır, Merkez ilçe Başkanı Necmettin Topsakal, Gençlik Kolları Başkanı Ali Zobu, Kadın Kolları Başkanı Serpil Özarslan ve Basından sorumlu başkan yardımcısı Hakan Akçay ile birlikte Amasya Basını ile Harşena otelde buluştu.
“Halkımızın olur verdiği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye çok daha farklı bir noktaya taşınacak” ifadesini kullanan AK parti Amasya İl başkanı Mehmet Ünek, “Şu anda usulen başlayan Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin 2019’da fiili olarak yürürlüğe girecek olması çok önemli. Sayın Cumhurbaşkanımızın başarısını ve gayretini biliyoruz. Cumhurbaşkanımız Türkiye’nin geleceğe taşınması ve siyasette yeni ufukların açılması konusunda önemli izler bırakacaktır.” dedi.
Partili Cumhurbaşkanlığı tarafsızlık ilkesine gölge düşürmeyeceğini belirten Mehmet Ünek, Tek devlet, tek bayrak, tek millet ve tek vatan diyen bir liderle, bir aziz milletin tek yürek olma halidir. Muhalefet tarafından tek adamlık safsatası ile açıklanmaya çalışıldı, bu doğru değil. Bu tek yürek olma halini, söylemlerimizle, kararlarımızla ve tercihlerimizle bugüne kadar samimiyetle götürdük. Cumhurbaşkanımız halk tarafından seçildi. Daha sonra referandumda, 18 maddenin arasına cumhurbaşkanımızın ve bundan sonraki cumhurbaşkanlarının partileri ile olan ilişkilerini devam ettirmesi konusunda bir öneri getirdik ve halk bunu kabul etti. Bunu kabullenmemek aslında halkın tercihine karşı durmak anlamına gelmektedir.. ”Cumhurbaşkanlığı hükümet modeli ile yeni bir kültür oluşuyor. ‘Yaşayarak göreceğiz. Türk siyasi tarihinde bir milat. Artık yeni bir yol haritamız var. Bu haritayı eski yöntemlerle eski ezberlerle yorumlamaya çalışmak doğru olmaz. Önümüzde yeni bir pencere açıldı. Bu pencereden bakarak durumu değerlendirmek lazım. Bundan sonraki süreç uluslararası anlamda, hem de Türkiye’nin kendi içindeki siyasi gelişmeler anlamında ufuk açıcı olacak. Artık yeni vizyonlara ihtiyacımız var. Çok önemli bir hükümet modelini hayata geçirdik.. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin Kabulü ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yuvasına dönüşünü tek cümle ile özetleyecek olursak; “Sadece AK Parti değil Türkiye kazanmıştır”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle