logo

reklam

Ünek; “Kahraman ordumuza Mehmetçiğimize selam olsun”

AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek
“Kahraman ordumuza Mehmetçiğimize selam olsun”
AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, Türkiye’nin Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutların ve halkın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyelilere bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekatı’nı başlattığını kaydetti.
UEFA Arnavutluk ve Fransa maçlarında Türk Milli Takım oyuncularının asker selamı vermeleri nedeniyle soruşturma başlatmasına büyük tepki gösteren Ünek, “Barış Pınarı Harekâtına katılan askerlerimize destek olmak için Türk bayrağı açarak asker selamı veriyoruz. Allah vatanımızı ve milletimizi korusun. Güvenlik güçlerimizi ve Mehmetçiğimizi muvaffak etsin” denildi.
Harekatın Türkiye bir tercih değil, zorunluluk olduğunu vurgulayan Mehmet Ünek, şöyle konuştu: “Sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına Barış Pınarı Harekatı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir. Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.”
Ünek, harekatla amaçlanan en önemli hususlardan birinin de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması olduğunun altını çizdi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.