logo

reklam

Ünek; milletvekillerine suç işleme hak ve hürriyeti vermez.

mehmet ünekAK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, dokunulmazlıkların zırh gibi anlaşılmaması gerektiğini söyledi.
Teröre destek veren HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile üç milletvekili hakkında “dokunulmazlıkların kaldırılması” istemiyle hazırlanan fezleke Başbakanlıkta. Konu hakkında görüşlerini aldığımız AK parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek gerçekçi açıklamalarda bulundu.
“Dokunulmazlık, ‘Ben ne yaparsam yapayım, hangi eyleme bulaşırsam bulaşayım, hangi terör eyleminde rol alırsam alayım, bana dokunmazlar, dokunamazlar’ kisvesinden çıkartılmalı” değerlendirmesinde bulunan AK parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, “Dokunulmazlık ve kürsü masumiyeti, milletvekillerine suç işleme hak ve hürriyeti vermez. Milletvekilleri suç işlediğinde, terör örgütlerine yardım etsinler, şiddeti, terörü, her türlü canavarlığı kutsasınlar ve onlarla her türlü birlikteliği ortaya koysunlar diye verilmiş bir imkan değil. Milletvekillerinin suç işleme hakkı ve özgürlüğü yoktur” dedi.
Ünek, Dokunulmazlık yasama ve denetim faaliyetlerinin özgürce yapılabilmesi için getirilmiş bir zırh olduğunu belirterek, Yoksa milletvekillerimizin özgürce suç işlemesi ve hiç kimsenin suçu görmemesi, duymaması ve bir şey yapmaması anlamında bir zırh kesinlikle değildir. Milletvekillerinin suç işleme hakkı ve özgürlüğü yoktur. Kim suç işlerse, bizim hukukumuzda onun karşılığı vardır. Ve o karşılık mutlaka günün birinde onu bulacaktır. dedi.
Ünek, Dokunulmazlığın siyasi kürsüyle ilgili olan kısmını savunacağız, ama dokunulmazlık zırhına bürünerek bütün insani, vicdani sorumluklarını terk edip tam bir aymazlık, sorumsuzluk içinde terör eylemlerine destek veren, mazur gören, teşvik edenlere de Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında yeri olmaması gerektiği konusunda bütün partilerinde mutabık olması lazım, kim olursa olsun o zaman Türkiye’de siyaset büyük bir güç kazanır. Fikir özgürlüğüne evet, dokunulmazlık bağlamında her türlü görüşün savunulmasına evet, hiç kimsenin başka birinin fikri sebebiyle Mecliste konuşulması engellememesine evet, bunları hep yapacağız. Ama aynı şekilde bu milletin birliğini, beraberliğini, ülkenin bütünlüğünü ve vatandaşlarımızın can emniyetini tehdit eden terör örgütlerine karşı da ortak bir tavır sergilemek ve dokunulmazlıkları bunu, bunları yok etmeye dönük çabaların bir mazereti ya da kılıfı yapmamak konusunda da kararlılığımız kesindir. dedi.

Share
609 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle