logo

reklam

ÜNEK; ‘Mücadeleye devam’

mehmet ünek“TAŞIN ALTINA ELİMİZİ DEĞİL GÖVDEMİZİ KOYDUK”
AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, “Terör hiçbir şekilde amacına ulaşamayacak ve terörle mücadele sonuna kadar devam edecek. Hangi ölçekte olursa olsun nereden gelirse gelsin terörle mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz.” dedi.
Son günlerde yaşanan terör olaylarını kınayan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, AK Parti mensupları olarak terör olaylarının bitmesi, ülkede refahın ve huzurun sağlanması için taşın altına adeta gövdelerini koyduklarını söyledi.
Hangi ölçekte olursa olsun nereden gelirse gelsin terörle mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz. Bu konuda en ufak bir tereddüt yok. Şiddetin kaynağı neresi olursa olsun hiçbir şekilde hangi sebeple olursa olsun meşru görülemez ve Türkiye güçlüdür Türkiye terörün her türlüsüyle en güçlü bir şekilde mücadele ediyor etmeye de devam edileceğini belirten Mehmet Ünek, “Bugün bu şiddetin doğu ve güneydoğudaki insanlarımızın sıkıntılarını tek kaynağı vardır o da terör örgütüdür. Eğitimdeki ve altyapıdaki her türlü gelişmeyi her alanda muazzam enerjiyi sağlayan da biziz, bunu bozan da terör örgütü. Dünya’nın hangi demokrasisi eli silahlı bir eşkıyanın şehirlerde eşkıyalık yapmasına izin verir. Böyle bir hak arayışı olabilir mi? Onun için terörle mücadele noktasında güvenlik güçlerimize desteğimiz sınırsızdır. Net olarak söylüyorum ve bu mücadele sonuna kadar devam edecek. Ama sadece güvenlik derecesinden de bakmıyoruz. Bu sorunun çözülmesi için çok kapsamlı bütün diğer alanlardaki adımları da içerecek şekilde devamını sağlayacağız. Yani milli birlik beraberlik ve kardeşlik projesi o anlamda güçlü bir şekilde tabi ki yeniden dizayn edilerek devam ettirilecektir. Ama terörle de en güçlü şekilde onların anladığı dilde şu anda mücadele edildiği gibi mücadele edilecektir. Bunun başka bir yolu yok.” ifadelerini kullandı
Türkiye ve hükümet olarak iki şeyden asla taviz vermeyeceklerini, bunlardan birinin Türkiye’nin kalkınması, Türkiye ile Diyarbakır’ın kalkınması, ekonominin gelişmesi, dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmesi hedefi olduğunu aktaran Ala, Türkiye’nin demokrasinin gelişmesi ve ileri demokrasi yönünde hedeflerinin olduğunu belirterek, Bunun için gerekli olan reformları yapmak istediklerini ve bunları yapacaklarına dikkati çeken Ünek, şunları kaydetti:
“Sosyal refahı tabana yaymalı, geliştirmeliyiz. Şimdiye kadar 2002’den beri çok şey yaptık ama önümüzde daha yapacağımız çok şey var. Geçtiğimiz 2 yılda 4 seçim yaşadık. Milletimiz Türkiye’nin önüne bir siyasi otoban yaptı. Biz otobanda ilerleyeceğiz ve ekonomik, sosyal reformları yapacağız. Türkiye kalkınacak, gelişecektir. Diğer taviz vermeyeceğimiz ve kararlılıkla gerçekleştireceğimiz şey ise şimdilik bunun önüne çıkan terörle mücadelede azmimiz ve kararlığımızdır. Terörle mücadelede kesinti olmayacak ve Türkiye’nin gündeminden inşallah çıkarılacaktır.”
Mehmet Ünek, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye hiçbir dönemde bu coğrafyada göstermediği vizyonu göstermiştir. Ciddi bir siyasi sermaye bu işe bağlayıp milli, birlik ve kardeşlik sürecini başlatmıştır. Biz kendi sorunlarımızı daha çok hak, hukuk, özgürlük, demokrasi çerçevesinde çözelim bütün bu geniş coğrafyaya ilham kaynağı olalım yaklaşımı içerisine girmiştir. Ama gelin görün ki bölücü terör örgütünü derdi ne haktır ne hukuktur ne demokrasidir. Çünkü böyle bir hak hukuk arayışı olsaydı şiddetin azalması tamamen ortadan kalkması, silahların gömülmesi varsa eksiklikler sorunlar bunların tek tartışma platformunun meclis, siyaset, STK’lar olması gerekmiyor mu? Türkiye üzerine düşeni yapmıştır. Hükümetimiz samimi bir şekilde sorun çözme kapasitesini iradesini ortaya koymuştur.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle