logo

reklam
09 Ağustos 2016

Üniversiteden 6 Akedemisyen Açığa Alındı

orbayAmasya Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, 15 Temmuz gecesi yaşananların sadece Türkiye Cumhuriyeti tarihinde değil, Türk tarihinde de şu ana kadar yaşanmamış kara bir leke olduğunu söyledi.
Amasya Üniversitesi’nde Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 6 akademisyen olmak üzere 9 kişi açığa alındı. Üniversitede Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında ise 22 si akademik olak üzere 24 kişi hakkında İdari soruşturma başlatıldığı ayrıca, 9 akademik 5 idari olmak üzerede 14 kişi hakkında inceleme başlatıldığı açıklandı.
Rektör Orbay; “Milletimiz bu hain darbe girişimi karşısında dik duruşu ile kendisine düşen görevi şahadet şerbetini içerek ödemiş ve 16 Temmuz sabahı, bu ülkeyi daha aydınlık bir geleceğe uyandırmıştır. Bu hain girişim, yüreği Türkiye sevdası ile yanan yürekleri birbirine kenetlemiş geleceğe hep birlikte umutla bakmamız noktasında bir dönüm noktası olmuştur. Bu gelişmeler neticesinde, gazi meclisimiz OHAL kararı almış ve bazı uygulamalar hayata ivedilikle geçirilmiştir. Gazi Meclisimizin almış olduğu OHAL kararı milletimize değil, kamu-kurum ve kuruluşlarımız başta olmak üzere her düzeyde kılcallara kadar giren FETÖ/PDY mensubu teröristleri bu birimlerden kazıyıp atmak için ilan edilmiştir. Çünkü, FETÖ/PDY tarafından anayasal düzene, hükümetimize, demokrasimize ve milletimize karşı darbe kalkışması yapılmış ve halen devlet ve milletimiz imkanları kullanılarak çeşitli fiili saldırıların ve tehdit yöntemleriyle kaos ortamı yaratılarak sürdürülmeye çalışıldığı bilinen bir gerçektir. dedi.
Amasya Üniversite çatısı altında kısıtlı zaman dilimi içerisinde tüm kamu-kurum ve kuruluşları ile birlikte yoğun bir çalışma yapıldığını belirten Rektör Prof. Dr. Orbay, Süregelen açık tehditleri dikkate alarak üniversitemizde görevli, bu örgüt ile bağı kuvvetle muhtemel bağı olan ve Üniversite imkânlarını bu hain amaç için kullanma şüphesi bulunan personel hakkında, kurumumuz ve devletimizin güvenliğini korumak adına 9 personel(6 Akademik, 3 idari) ivedilikle açığa alınmıştır. Benzer şekilde, elimizdeki mevcut bilgi ve belgeler doğrultusunda 38 personellerimize yönelik olarak ise idari soruşturmalar ve incelemeler başlatıldığını söyledi.

Share
1589 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle