logo

reklam
11 Ağustos 2015

Vali Çomaktekin Yenisoy Ekmek Faprikasını Gezid

yenisoy ekmekAmasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “ekmek türk mutfağının vazgeçilmez tamamlayıcısıdır.” dedi.
Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Boğazköy mevkiinde hizmet veren Yenisoylar Ekmek Fabrikasında incelemelerde bulundu.
Ekmeğin hayatımızdaki yeri ve önemi hafife alınmayacak kadar önemli olduğunu belirten vali Çomaktekin, Hem yeme içme alışmışlıkları aynı zamanda sosyo ekonomik yapı nedeniyle ekmeğin beslenmedeki yeri ve ehemmiyeti çok fazladır. Sofralarımızın olmazsa olmaz gıda materyali olan ekmek içerdiği karbonhidrat ve protein ile sıhhatli beslenmede mühim bir yere haizdir. Posa tarafından da varlıklı olan ekmeğin oldukça fazla türü yer almaktadır. Amasya’da Gelişen fırıncılık sektörü sayesinde istediğimiz tür ekmeği kolay bir şekilde temin edebiliyoruz. dedi.
Boğazköy Yenisoylar Ekmek Faprikası sahibi Rıza Yenisoy, “yemeksiz ekmek doyurur, ekmeksiz yemek doyurmaz.” dedi.
Yenisoy, “en sevilen yemek her gün yenilse, bir kaç hafta sonra bıkkınlık ve tiksinti duyulmaya başlanır. Ekmek, 365 günde, her öğün yenilir ve her zaman istenir. Yenisyol Ekmek faprikası olarak Türk sofrasının olmazsa olmazı olan ekmek’de Amasya halkının kaliteli ve lezetli ekmek yemesi konusunda titiz bir çalışma içerisindeyiz.” dedi.
Rıza Yenisoy, Enerji açısından da varlıklı bir besin olan ekmek, oldukça fazla rahatsızlıkların engellenmesine, muafiyet kuvvetlenmesine, kan şekerinin dengelenmesine imkan tanıyor. Kilo kontrolü de tertipli ve kafi oranda sarf edilen ekmek yardımıyla olmaktadır. diye konuştu.

Share
933 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle