logo

reklam

Vali İncelemelerde

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, yeni arkeoloji müzesinin yapılacağı Savadiye Mahallesi Soğukpınar alanını gezerek müzenin yapılacağı alanı yerinde inceledi.
İnceleme sırasında Vali Varol’a Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, İl Jandarma Komutanı Selami Akşit, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut eşlik etti.
Vali Varol, proje ve alan konularında yetkililerle bir süre sohbet ettikten sonra, projenin genel ilerlemesi ile ilgili bilgi aldı. İnceleme sırasında açıklamalarda bulunan Varol, Amasya yeni arkeoloji müzesinin tarih, kültür ve turizm kenti Amasya’da var olan arkeoloji müzesine ek olarak, Amasya’nın ihtiyaç duyduğu tarihi eserleri sergileme, tanıtım ve depolama alanı ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacağını belirtti. Varol, müze tamamlandığında bünyesinde sergileme ve depolama alanlarının yanı sıra konferans salonu, halka açık kafeterya, çocuk oyun alanı ve Amasya’nın kültürel miraslarını tanıtacak hediyelik ürünlerin sergileneceği satış ofisinin de hizmet vereceği belirtti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle