logo

reklam
15 Ağustos 2016

Vali Işık; Kamu’da 23 Kişi Tutuklandı

vali ışıkAmasya Valisi Salih Işık, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) ilişkin, 432 kamu personelinin açığa alındığını belirterek, “Açığa alındıktan sonra gözaltına alınan kişilerden, tutuklanan personel sayısı da emniyet mensubu dahil 23 kişi” dedi.
Vali Işık, kentteki soruşturmanın sürdüğünü belirterek Yönetici, imam, organizatör, himmet toplayanların da aralarında yer aldığı FETÖ mensubu kişilerin bürokrasi, üniversite ve iş dünyasından temizlenerek, adli makamlara intikal ettirildiğini vurgulayan Vali Salih Işık şu bilgileri verdi:
“Görevlerinden alınmaları için de bakanlıklarına yazıyoruz. Şu anda bunlardan ifadesi alınıp bırakılanlar, gözaltına alınanlar, mahkemece tutuklananlar var. İş dünyasından bir kısmı tutuklu, bir kısmı gözaltında olanlar var. Amasya’da 432 kişi açığa alındı, açığa alındıktan sonra gözaltına alınan kamu görevlileri var, emniyet mensubu dahil 23 kişi tutuklanırken, 44 kamu görevlisi hakkında ise adli kontrol kararı verilmiştir.
Soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü kaydeden Vali Salih Işık, “Örgütün içinde olanların yanında masumlar da bu işe karışmasın diye sahte ihbar durumlarını da dikkate alıyor, başsavcılığımız ve güvenlik güçlerimizle birlikte iyi bir koordinasyonla çalışmaları yürütüyoruz.” diye konuştu.

EMNİET SORGULARI SÜRÜOR

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma Amasya Üniversite yöneldi. Amasya Üniversitesinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Feda Öner’in de aralarında bulunduğu 6 akademik olmak üzere idari personellerinde aralarında bulunduğu toplam 22 kişi gözaltına alındı.
Amasya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan Amsaya Üniversitesi akademek ve idari personelin gözaltı süreci içerisinde Üniversitede calışma alanlarında ve evlerinde Polis geniş çaplı arama yaptüı. Şüphelilerin Emniyetteki ifade alımlarının sürdüğü öğrenildi.
DÜĞÜNÜ ÖNCESİ GÖZALTI
Amasya Cumhuriyet başsavcılığınca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Amasya Üniversitesiendeki soruşturmada hakkında gözaltı kararı bulunan Üniversite araştırma görevlisi Bilal Ö. (27) düğünü için gittiği Manisa’nın Delice ilçesinde bir bağ evinde gözaltına alındığı ve Amasya ya getirildiği öğrenildi.
Buarada Düğünün iptal edildiği düğün salonuna asılan bir yazı ile davetlilere duyrulduğu öğrenildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle