logo

reklam
03 Ağustos 2016

Vali Işık’tan Dayanışma Kampanyasına Amasyalıları davet etti

vali ışık demokrasiAmasya Valisi Salih Işık,
Devlet ve millet kenetlenmesi bir kez daha kendini göstermiştir
Amasya Valisi Salih Işık, Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) darbe girişimi sırasında şehit olanların aileleri ile yaralanarak gazi olanlara yönelik ‘Dayanışma Kampanyası’nın Resmi Gazete ‘de yayımlandığını belirterek herkesi buna katılmaya davet etti.
Amasya valisi Salih Işık, “Anayasa ile kurulan hür demokrasi düzenini ve temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik menfur 15 Temmuz silahlı darbe teşebbüsü, Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti, hükümetimizin kararlı tutumu ve aziz milletimizin devletine ve demokrasiye sahip çıkmasıyla bertaraf edildiğini belirterek, Bu vesile ile şanlı tarihimizin sayısız örneklerinde olduğu gibi millet ve devlet kenetlenmesi bir kez daha kendini göstermiştir. dedi.
Amasya valisi Salih Işık konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti.
“Söz konusu hain silahlı darbe teşebbüsünde şehit olan vatandaşlarımızın ailelerinin kederlerini hafifletmek ve yaralılarımızın acılarına ortak olmak için hükümetimiz, şehit ve gazilerimize tanınan bütün hakları tanımış ve bütün imkânları seferbere etmiştir. Ayrıca, hamiyetperver aziz milletimiz de yaşanan bu acı karşısında yoğun bir şekilde yardım etme talebinde bulunmuştur.
Milletimizin bu yardım talebini karşılamak amacıyla, Başbakanlığımızca belirlenecek esaslar çerçevesinde harcanmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevlendirilmiş ve “15 Temmuz Dayanışma Kampanyası” başlatılmış ve banka hesapları açılmıştır. Bütün kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımız yardımlarını belirtilen hesaplara yapabileceklerdir.” ifadelerine yer verilmiştir.
Vali Işık, Demokrasi mücadelesinde şehit ve gazi olanlar için başlatılan bu yardım kampanyasına, 17 gündür meydanlarda demokrasiye sahip çıkan saygıdeğer Amasyalıların da katkı sağlayacağına eminim. Bu düşüncelerle Aziz Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar dilerken, milletimizin bir daha böyle acı olaylarla karşılaşmamasını temenni ediyor, tüm halkımızı Başbakanlığımızın başlattığı yardım kampanyasına imkanları ölçüsünde katılmaya davet ediyorum.”

Validen kampanyaya destek
Amasya valisi Salih Işık’tan ‘Dayanışma Kampanyası’na 2 bin 200 lira bağış desteği geldi.
Son valiler kararnemesi ile İstanbul Şişli kaymakamlığından Amasya valiliğine atanan Salih Işık’a Amasya’ya hoş geldin adına gönderilen çiçeklerden elde edilen geliri ‘Dayanışma Kampanyası’na bağışladı.
Vali Işık, bu anlamlı kampanyaya bir katkımızın olması için göreve başladığımız günden itibaren şahsıma tebrik amaçlı gelen çiçekleri satarak buradan elde ettiğimiz 2 bin 200 lirayı bu kampanyaya bağışladık. dedi.

Share
539 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle