logo

reklam

Vali Kapanan Köy Yollarında

Vali Kapanan Köy Yollarında
Amasya valisi Dr. Osman Varol ve beraberinde İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Erarslan ile İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar birlikte yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarını açmak için yürütülen çalışmaları inceledi.
Amasya merkeze bağlı Ormanözü köyünün kapanan yolunda çalışmalarını sürdüren Amasya Valiliği İl Özel İdaresi ekiplerini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Varol, yolların açılarak vatandaşlarımızın ulaşımlarının sağlanması için zor koşullarda görev yapan personelimize kolaylıklar dileyerek tatlı ikramında bulundu.
Vali Dr. Osman Varol, Kış süresince vatandaşların gündelik hayatlarında herhangi bir sıkıntı yaşamaması adına yoğun bir çalışma yürüteceklerini söyledi.
Karla mücadeleyle her konuda hazır olduklarını ifade eden Varol, “Öncelikli olarak ana ulaşım akslarının ulaşıma açık olmasını sağlayacağız. Özellikle hastane ve okul yollarının ulaşıma kapanmaması için ekiplerimiz mesai gözetmeksizin görev yapıyorlar. İş makineleri ile karı temizlerken bir yandan da buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları yapıyoruz, Gerek il ve ilçe merkezlerimiz gerekse köy yollarımızın açık kalması konusunda gece gündüz ekiplerimizle birlikte görevimizin başındayız” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.