logo

reklam

Vali muhtarlala buluştu “Vatandaşlarımıza hizmet için varız”

Vali muhtarlala buluştu
“Vatandaşlarımıza hizmet için varız”
Amasya valisi Dr. Osman Varol, demokrasinin çekirdek kurumları olan muhtarlarla her zaman yakın temas halinde, hep birlikte çalışacaklarını söyledi.
Valyi Varol, ‘Muhtarlarla buluşma toplantıları’ kapsamında Boğa köyünde bölge 25 bölge muhtarlarıyla bir araya geldi. Vali Varol’un muhtarlala buluşma toplantısına İl Jandarma Komutanı Selami Akşit, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, kurum müdürleri ve meclis üyeleri katıldı.
Devletin tüm makam ve mevkilerinin vatandaşa hizmet amacıyla var olduğunu belirten Vali Dr. Osman Varol, muhtarların, vatandaşların teveccühüyle göreve gelen, dolayısıyla temsil ettikleri vatandaşların ve mahallelerin sorunlarını en iyi bilen kişiler olduklarını kaydetti. ’İnsanı yaşatki devlet yaşasın’ sözünü hatırlatan Vali Varol, bu tür toplantılarla vatandaşların hayat standardını daha da yukarılara taşımak için, muhtarların mahalleleri ile ilgili sorun ve taleplerini kamu kurum ve kuruluşlarının bölge ve il müdürlerine doğrudan iletmelerini sağlayarak, bu sorun ve taleplere en hızlı şekilde çözüm bulunmasını amaçladıklarını belirtti.
“Muhtarlarımızla her zaman yakın temas halinde olacağız”
Demokrasinin çekirdek kurumları olan muhtarlarla her zaman yakın temas halinde, hep birlikte çalışacaklarını ifade eden Varol, vatandaşların mutluluğu ve huzuru için ne gerekiyorsa yapılacağının altını çizerek, “Amasyamıza güzel hizmetler yapmak üzere birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız. Muhtarlarımızın mahalleleriyle ilgili sorun ve taleplerini çözmek için yakından takip edeceğiz” dedi.
Toplantı, muhtarların tek tek söz alarak, görev yaptıkları mahallelerin sorun ve taleplerini ilgili kurum müdürlerine doğrudan iletmesi ile devam etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.